שתף קטע נבחר

בלאט זימן את מקארתי וקירילנקו לנבחרת רוסיה

המאמן הישראלי של אלופת אירופה מקווה כי כוכב יוטה ג'אז יעמוד לרשותו ביורובאסקט הקרוב בפולין. כתחליף לג'יי.אר. הולדן הזמין את המתאזרח של חימקי

נבחרת רוסיה הינה אלופת אירופה. היא זכתה בתואר בהפתעה אדירה בטורניר האחרון בספרד לפני שנתיים. אולם למרות שאל היורובאסקט הבא בפולין היא תגיע כטובה בנבחרות היבשת, גם הפעם אף אחד לא מצפה שתשחזר את ההישג. אפילו המאמן הישראלי שלה דייויד בלאט הנמיך ציפיות.

 

אחת מהבעיות הקשות של בלאט היתה סימני השאלה בנוגע למחויבותם של שני כוכבי הנבחרת, אנדריי קירילנקו מיוטה ג'אז והרכז המתאזרח של צסק"א, ג'יי.אר. הולדן. ובכן, לפחות על פי הסגל שפרסם המאמן ביום רביעי, נראה כי המנהיג הבלתי מעורער של רוסיה יעמוד לרשותו בסתיו הקרוב. זאת למרות התבטאויותיו האחרונות כי לנבחרת דרוש שחקן מוביל אחר.


אנדריי קירילנקו. בלאט ממתין לו ברוסיה (רויטרס)

 

בניגוד לקירילנקו, הולדן עמד בסירובו להצטרף לקמפיין הנוכחי של הנבחרת הלאומית המאמצת שלו. בלאט חיפש אחר מחליף למשבצת המתאזרח ובחר בלא אחר מאשר קלי מקארתי. כוכב הפועל ירושלים בעבר, עושה גדולות ונצורות בשנים האחרונות במדי חימקי מוסקבה. בגיל 34 יתגייס לראשונה למטרות הלאומיות של המדינה אשר הקנתה לו אזרחות. זאת למרות שהיה לא ברור בנוגע לזמינותו בתקופה המדוברת.

 

מלבד קירילנקו, מקארתי, ויקטור חריאפה וסרגיי מוניה, אותו אימן בלאט בדינמו מוסקבה בעונה האחרונה, קשה למצוא בסגל אלופת אירופה שמות ידועים. רוב רובם של השחקנים נמנים על דור העתיד של הכדורסל הרוסי והמאמן מקווה כי הצעירים יתרמו ממרצם וכשרונם להצלחה גם בטורניר הקרוב. בין השמות הבולטים שזומנו. הגארדים ויטלי פרידזון, אנטון פונקראשוב, סרגיי ביקוב והסנטרים המבטיחים אלכסנדר קאון וטימופיי מוזגוב.


דייויד בלאט. מנמיך ציפיות (רויטרס)

 

הסגל המלא

גארדים: אנטון פונקרשוב, ויקטור קיירו ואלכסיי שבד (צסק"א), ויטלי פרידזון (חימקי), סרגיי ביקוב (דינמו), יגור ויאלצב (טריומף), אלכסיי זוזולין (ספרטק סנט פטרבורג).

 

פורוורדים: אנדריי קירילנקו (יוטה ג'אז), ויקטור חריאפה ואנדרו וורונצביץ' (צסק"א), סרגיי מוניה (דינמו מוסקבה), ניקיטה קורבאנוב (סנט פטרבורג), קלי מקארתי (חימקי).

 

סנטרים: אלכסנדר קאון ודמיטרי סוקולוב (צסק"א), טימופיי מוזגוב ופטר גודנוב (חימקי).

 

בלאט השאיר לעצמו את האופציה לזמן גם את הפורוורדים פדור דמיטרייב מימקי או ואדים פאנין מטריומף ליוברצי - ככל הנראה למקרה בו קירילנקו יחליט להעדר מהטורניר בסופו של דבר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קלי מקארתי
באדיבות הפועל ירושלים
מומלצים