שתף קטע נבחר

בית הדין: גרשי את החתולים – או שתתגרשי

במקום ילדים, הכניסה האישה לביתה עשרות חתולים, שעשו את צרכיהם בכל הבית. הבעל טען שהיא לא קיימה איתו יחסים כבר עשר שנים, והכחיש קשר עם כמה נשים אחרות – "רק נערות ליווי וחברה אחת קבועה". הדיינים פסקו גט והסבירו: "אין פלא שבבית מלוכלך ומסריח לא מתקיימים יחסי אישות"

הם נשואים 25 שנה ללא ילדים, לא קיימו יחסי מין כבר עשר שנים, ובנוסף לכל - הבעל מודה בבגידה באשתו ומתייחס למעשה כמובן מאליו. בסוף הם התגרשו דווקא בגלל... כמה חתולים.

  

האיש, תושב אזור הדרום, הגיש לאחרונה תביעת גירושין בבית הדין הרבני האזורי בבאר שבע. העילה: אשתו מגדלת בביתם המשותף כמה עשרות חתולים המזהמים את הבית ולא מאפשרים לגור בו. לטענתו, לפני כעשרים שנה היא החלה לאסוף אותם אליה, עד שבית המשפט הורה לה להסתפק בחמישה בלבד, אולם בשנים האחרונות היא אינה מצייתת לו ובבית גרים באופן קבוע עשרות חתולים.

  

בדיון שהתקיים בבית הדין סיפר הבעל כי חיות המחמד הללו משאירות שאריות אוכל וצואה בכל הבית. הוא הוכיח את טענותיו בהצגת תמונות בהן הוא נראה מוזנח ומלוכלך - הרהיטים והרצפה מרוחים בצואה ולצידם שאריות בננה ואבוקדו.

  

וכך נשמע הדו-שיח בין האיש לאשתו בבית הדין:  

הבעל: האישה גם לקחה לי את הבגדים, מרחה עליהם צואת חתולים וזרקה אותם מהבית.  

 

האישה: נכון, והבית אכן נראה כך. אני מרשה לחתולים להסתובב בבית על השולחן ובחדר הטלוויזיה. 

 

הבעל: בגלל הזוהמה כבר ארבע שנים לא שתיתי קפה בבית ועשר שנים אנחנו לא מקיימים יחסי מין.  

 

האישה: אבל אתה מנהל מערכות יחסים עם כמה נשים אחרות.  

 

הבעל: לא נכון! מדי פעם אני משלם לנערות לווי ויש לי רק חברה אחת קבועה.  

 

בתחילה פסק בית הדין בהסכמת הצדדים כי האישה תוציא את החתולים מהבית, תנקה ותחטא אותו, ותלך עם בעלה לטיפול זוגי ולטיפולי פוריות. האיש, מצידו, התחייב לנתק את הקשר עם הנשים האחרות בחייו. אלא שהבטחות לחוד ומעשים לחוד: החתולים לא הוצאו מהבית ומנעול הדלת הוחלף – כדי למנוע את כניסת הבעל לביתו שלו.

  

האישה טענה להגנתה כי כעת יש ברשותה פחות מעשרה חתולים, זאת מכיוון שאין לה ילדים והם בעצם ילדיה. בתגובה אמר הבעל כי לאחרונה הגיע למקום עם שמאי כדי להעריך את שווי הדירה המשותפת, ושניהם יצאו מהמקום "מזועזעים מכמות החתולים".

  

בית הדין הרבני באר שבע, בראשות אב בית הדין הרב אליהו אברג'יל והדיינים הרב צבי בירנבאום והרב ציון לוז-אילוז, פסק השבוע כי על בני הזוג להתגרש לאלתר. הדיינים הסבירו: "אין פלא שבבית מלוכלך ומסריח כל כך לא מתקיימים יחסי אישות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חתול
צילום: דלית שחם
עוד חתול
צילום: AFP
ועוד חתול
צילום: שי רוזנצוייג
מומלצים