שתף קטע נבחר

שולה זקן תבקש מאולמרט להעיד לטובתה

ל-ynet נודע שעורך דינה של זקן יזמן את ראש הממשלה לשעבר, שהיה הבוס שלה, כעד הגנה במשפט בפרשת רשות המסים. פרקליטי ג'קי מצא רוצים שגם מזוז יעיד

האם אהוד אולמרט יבוא לעזרתה של שולה זקן? אחרי שהוגש נגדה היום (ה') כתב אישום בפרשת רשות המסים, מתכוונים בצוות ההגנה של שולה זקן לזמן לעדות את אולמרט, שזקן שימשה כראש לשכתו במשך שנים ארוכות. כך נודע ל-ynet.

 

מלבד עורך הדין מיכה פטמן, שמייצג את זקן, נראה שצוותי ההגנה של נאשמים נוספים בפרשה יזמנו את ראש הממשלה לשעבר לעדות.

 לפי כתב האישום, השוחד והמינויים המושחתים ברשות המסים התבצעו בזמן שאולמרט היה שר האוצר.

 

בכתב האישום נגד זקן נטען כי היא מנעה מראש רשות המסים לשעבר, ג'קי מצא, לפגוש אז את אולמרט. לטענת עו"ד פטמן, שר האוצר דאז יוכיח מעל דוכן העדים כי לא רק שזקן לא מנעה את הפגישה - אלא שאולמרט ומצא נועדו באותה תקופה מספר פעמים.

 

בתוך כך, גם פרקליטיו של ג'קי מצא מתכוננים למשפט. לדברי אחד מעורכי הדין, נבות תל-צור, הם יטענו שלפי הראיות יש בכלל לבטל את כתב האישום. אם זה לא יקרה, הם וצוותי הגנה של נאשמים אחרים מתכוונים לזמן בתור עד הגנה את היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז.

 

לטענת גורמים בצוות ההגנה, מזוז נתן חוות דעת לאולמרט, כאשר זה רצה למנות מנהל לרשות המסים, שלא להביא מישהו חיצוני אלא למנות רק מישהו מבפנים. לטענתם, אולמרט לא הכיר את המועמדים ובעקבות המלצת מזוז וגורמים מקצועיים נוספים במשרד האוצר - כדוגמת מנכ"ל משרד האוצר לשעבר יוסי בכר, שהמליץ על מינויו של מצא - החליט אולמרט על המינוי.

 

עוד בכוונת צוות ההגנה של מצא לזמן את כל האנשים שהיו מעורבים במינוי ושהמליצו על מצא כדי להוכיח שליורם קארשי - אחיה של זקן - וקובי בן גור לא הייתה שום השפעה על מינוי מצא.

 

משרד המשפטים: מזוז לא התנגד בגלל הדחיפות

במשרד המשפטים הגיבו על הטענות למעורבות מזוז במינוי ואמרו: "מדובר בטענות ממוחזרות ולא נכונות, שכבר השבנו להם בעבר. ערב הבחירות ב- 2006, ביקש שר האוצר דאז אולמרט למנות לכהונת ראש רשות המסים מועמד מן החוץ עם זיקה אישית ופוליטית לשר. היועץ המשפטי התנגד למינוי והודיע לשר האוצר כי לאור העיתוי (ערב בחירות) ולאור זיקות שונות של המועמד לשר, לא ניתן למנותו.

 

"עם זאת, הבהיר היועץ המשפטי לממשלה, כי בהתאם להנחיות בנושא מינויים בתקופת בחירות, ככל שקיימת דחיפות בביצוע המינוי ניתן לבצע מינוי לתפקיד ככל שמדובר ב'מינוי מקצועי מובהק' מתוך המערכת.

 

"לאחר זמן ביקש השר אולמרט למנות לתפקיד את מצא, ששימש בשעתו סמנכ"ל בכיר לעניינים מקצועיים ברשות המיסים. לאחר בדיקה עם הגורמים המקצועיים במשרד המשפטים העוסקים בתחום המסים הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי אין לו התנגדות למינוי המוצע בהיותו 'מינוי מקצועי מובהק מתוך המערכת' כאמור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זקן. מואשמת
צילום: שאול גולן
יבוא לעזרה? אולמרט
צילום: ערוץ הכנסת
מומלצים