שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "בהנהגת חמאס לא יודעים מה מצבו של שליט"
  הממונה על תיק שליט, אוסאמה אל-מוזייני, מכחיש כי יש התקדמות במגעים, ומוסיף כי איש בהנהגת הארגון, כולל הוא עצמו, אינו יודע אם החייל החטוף "פצוע, חולה או מת". לדבריו, גורלו של שליט ייחשף רק עם השלמת העסקה

  מלבד מעגל מצומצם בזרוע הצבאית, איש בחמאס אינו יודע את מיקומו של גלעד שליט, ולאיש אין קשר עמו - כך אומר היום (ו') מחזיק תיק שליט בארגון, אוסאמה אל-מוזייני, במקביל לדיווחים בדבר חידוש המגעים על עסקת שבויים. לדבריו, המעגל הזה ממודר ואין לאיש מגע עמו, בשל רגישות העניין. לדבריו, לאף אחד בהנהגה המדינית או הצבאית של החמאס אינו יודע איפה נמצא שליט, ובכלל זה הוא עצמו, שרק מכהן כדובר בעניין זה.

   

  אל-מוזייני הוסיף כי מאז תום מבצע "עופרת יצוקה", הנהגת הארגון אינה יודעת אף מה מצבו הבריאותי של שליט: "אנו לא יודעים אם הוא פצוע, חולה או מת. זוהי האמת, ואין כאן שום טקטיקה של החמאס", אמר, בין היתר בתגובה לדבריו של נשיא מצרים מובארק, כי שגלעד שליט "חי ושלם".

   

  לטענתו, דברי מובארק הם "יחסי הציבור יותר מאשר דברים המבוססים על מידע אמיתי". עוד אמר כי כי גורלו של שליט ייחשף רק עם ביצוע חילופי השבויים.

   

  אל-מוזייני התגאה בכך ש"התכנון הביטחוני המוצלח של חמאס מנע מהאויב לאתר את מקום הימצאו של שליט".

   

  הוא הבהיר כי אין אמת בדיווחים בדבר עסקה קרבה לשחרורו, וכי חמאס ממשיך לדבוק בתנאי ביצוע העסקה. "עמדתנו יציבה ולא תשתנה, וכל מה שנאמר הוא במסגרת המלחמה הפסיכולוגית שמנהלים הציונים. התקשורת הישראלית היא שמפיצה את הידיעות האלה. לא 'הארץ' ולא 'מעריב' מייצגים את העמדה שלנו. חמאס לא תשנה את הרשימה שלה. 450 האסירים ה'כבדים' לא ישוחררו אלא במסגרת העסקה שהפכה לתקווה היחידה של אותם אסירים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גלעד שליט
  צילום: AP
  מובארק. "יחסי ציבור"
  צילום: AFP
  מומלצים