שתף קטע נבחר

אמש: רעידת אדמה קלה הורגשה בצפון הארץ

רעש קל בעוצמה 3.2 הורגש באזורים שונים בצפון הארץ, לא דווח על נזק או על נפגעים. תושב נהריה: "הרגשתי שהרצפה רועדת תחתי". מוקד הרעש - בלבנון, מערבית למטולה

רעידת אדמה קלה הורגשה אמש (יום ו') באזורים שונים בצפון הארץ. גולשים רבים מצפון הארץ, בעיקר באזור נהריה, דיווחו ל-ynet על רעש אדמה שהורגש היטב במשך כמה שניות. מהמכון הגיאו-פיזי נמסר כי הרעש שהורגש היה בעוצמה של 3.2 דרגות בסולם ריכטר. מוקד הרעש נרשם בשטח לבנון, מערבית למטולה.

 

הדיווחים על הרעש החלו להתקבל סמוך לשעה 21:20 בערב. מושיקו, תושב נהריה, היה בביתו שבקומה השישית בעת שהרגיש ברעש. "ישבתי על יד המחשב, והרגשתי שהרצפה רועדת תחתי. הרעידה הורגשה ממש כמה שניות", סיפר.

 

במגן דוד אדום או במשטרה לא התקבלו פניות על נזק או על נפגעים כתוצאה מהרעש הקל, או על פניות חריגות. הרעידה האחרונה שהורגשה בישראל אירעה בחודש אפריל, אז פקדה את אזור הצפון רעידה

שהורגשה מחיפה ועד נהריה וכפר בלום.

 

לפני כשנה הורגשה רעידה בעוצמה בינונית בכל רחבי הארץ - מהדרום ועד הצפון. עוצמת הרעידה שנמדדה אז עמדה על 5.3 בסולם ריכטר, כשהמוקד שלה נרשם אף הוא בלבנון. זו היתה אחת הרעידות החזקות ביותר שפקדו את ישראל בשנים האחרונות.


פורסם לראשונה 10/07/2009 21:54

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מוקד הרעש - בלבנון
צילום: רויטרס
מומלצים