שתף קטע נבחר

זירת הקניות

מצגת באינטרנט גררה מבול פניות לח"כים

מצגת של הפעיל הסביבתי איתמר כהן המציגה את החסרונות של הרפורמה במנהל מקרקעי ישראל והפרטת קרקעות המדינה גררה מאות הודעות דוא"ל שנשלחו לחברי ועדת הכלכלה של הכנסת. אגב, רק שניים מהם השיבו לפונים

מצגת שהופצה באינטרנט המזהירה מפני אישור הרפורמה במנהל מקרקעי ישראל, גרמה למבול של הודעות דוא"ל שניטח על חברי הכנסת השונים.

 

את המצגת שגרמה לכאב ראש לא קטן לח"כים - ובעיקר לעוזריהם - יצר איתמר כהן, פעיל סביבתי ותיק מארגון "מגמה ירוקה". במצגת הוא מכנה את הרפורמה "אם כל השקשוקות" ומתאר את שורת החסרונות שהיא טומנת בחובה, בעיקר מההיבט הסביבתי של הפרטת קרקעות ציבוריות.

 

כדי לחזק את עמדתו, מזכיר כהן את התוצאות העגומות של הפרטות קודמות, כמו למשל הפרטת בתי הזיקוק באשדוד, או הפרטתת "צים" לידיהם של האחים עופר - שזכתה לימים לכינוי "עסקת השקשוקה".

 

בסוף המצגת מתבקשים הגולשים לשלוח דוא"ל לחברי ועדת הכלכלה של הכנסת ולמחות בפניהם על הכוונה לאשר את הרפורמה ולהפריט את קרקעות המדינה.

 

עוד על הרפורמה במנהל מקרקעי ישראל:

 

"ימים אלו מתאגדים חברים מכל קצוות הקשת הדתית, החברתית והפוליטית וקוראים לכם לסכל תוכנית זו ולפעול לטובת יושר סולידריות וצדק חברתי... במדינת ישראל בה נכסי הכלל ואדמות המדינה יעברו לידיים פרטיות, אין עתיד לעם היהודי ולתושבי מדינת ישראל", כתב ד', לוחם בחטיבת הנח"ל.

 

"היש צורך להזכיר את חוקי התנ”ך? חלוקת הארץ נעשתה לפי שבטים, לא לפי בני אדם. כלומר גם על פי הדת אין אדם פרטי המחזיק באדמה, כי אם הקולקטיב", כתבה אורית כהן, מורה בתיכון מירושלים.

 

"כיום מוצגת בטלוויזה התוכנית פולישוק אשר מציגה אתכם באור שלילי, כמי שטובת עצמם עומדת לנגד עיניכם. הכתובית בסוף התוכנית מודיעה לנו בלעג שכמובן אין לתוכנית כל קשר למדינת ישראל. עם כל הציניות, עזרו לנו להתעורר מחלום הבלהות אליו שקענו, בו אנשי הון צורבים את גרונותינו בשקשוקה רותחת. עזרו לנו לגלות שלא אבד התום מהפוליטיקה הישראלית, ועוד יש חברי כנסת הרואים בעצמם שליחים העובדים עם הציבור ולא על הציבור", כתב גלעד, סטודנט מבני ברק.

 

ההודעות נשלחו, כאמור, לחברי ועדת הכלכלה אך רק שני ח"כים השיבו לפונים. ח"כ נחמן שי כתב כי הוא מתנגד בתוקף להפרטת הקרקעות ופועל נגדה בכנסת, ו"לחץ אינטנסיבי על הממשלה עשוי לעזור". לפונה אחר כתב שי: "אתנגד ככל יכולתי וגם אתה וחבריך חייבים להמשיך".

 

יושב ראש הכנסת, ראובן ריבלין (ליכוד) כתב: ח”כ ריבלין פעל לפצל את הצעת החוק מחוק ההסדרים, בכדי לאפשר דיון בוועדה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים