שתף קטע נבחר

ירי הקסאם לשדרות פסק - עבודת המורים תופסק

בתקופת הירי היו בעיר כיתות עם שלושה מורים, אך כעת כ-30 מורים צפויים לקבל מכתבי פיטורים, בשל קיצוצים. מנהלת אגף החינוך: הירי עלול לחזור. משרד החינוך: לא מפוטרים - מועברים

השיפור במצב הביטחוני בשדרות ובעוטף עזה גרם לקיצוץ בתקציב משרדי הממשלה העוסקים בנושא. בין השאר, כ-30 מורים בשדרות צפויים לקבל בקרוב הודעות על הפסקת עבודתם בעיר. הם ייאלצו לחפש מקומות חלופיים מחוץ לשדרות או להישאר ללא עבודה.

 

יו"ר הסתדרות המורים במרחב אשקלון, דוד מנצור, אמר כי ההסתדרות תפתח במאבק. "אנו כמובן לא מסכימים לכך. המורים שם מועסקים במסגרות שונות, חלקם על-ידי העירייה, חלקם על-ידי משרד החינוך או הרשתות השונות, חלק מהמורים אינם תושבי שדרות ובעירייה לא מוכנים למצוא להם תעסוקה, אמר.

 

לדברי מנהלת אגף החינוך בעיריית שדרות, מרים ששי, מדובר בתקנים שקוצצו. ששי הסבירה כי בעקבות המצב הביטחוני הרעוע בעיר, קיבלה העירייה תקנים רבים להוראה, כך שלעתים בכיתה היו שניים או שלושה מורים - תלמידים למדו בקבוצות קטנות ובלימודים פרטניים.

 

"שרת החינוך לשעבר, יולי תמיר, הבטיחה לנו שהתקנים הללו יישמרו בכל מקרה ושלא תהיה פגיעה בתקנים הללו. לצערנו הרב, קיבלנו כעת הודעה על קיצוץ בתקנים הללו ואנחנו גם מנסים למצוא פתרון הולם בנושא". לדברי ששי, מדובר במורים שחלקם עברו הכשרה מיוחדת ללמד בשדרות כדי להתמודד עם איום ירי הרקטות.

 

ראש העיר, דוד בוסקילה, שוחח בנושא עם מנהלת המחוז ועם יו"ר הסתדרות המורים,

בתקווה למצוא פתרון לבעיה. "צריך להבין שהמצב פה הוא מאוד שברירי", הסבירה ששי, "יכול להיות שכבר מחר ישתנה המצב ויתחיל ירי של טילים לעבר העיר - ואז שוב נצטרך את התקנים הללו".

 

במשרד החינוך אמרו בתגובה כי מדובר ב"העברה יזומה" ולא בפיטורים. "בשנים האחרונות ישנה מגמה בעיר שדרות של צמצום מספר התלמידים. לפיכך, נוצר עודף במורים הגרים בעיר ומבקשים ללמד במוסדות החינוך שבתחומה. במקרים כאלה, מציע המשרד העברות יזומות של מורים למוסדות חינוך אחרים ביישובים הסמוכים על מנת להימנע מפיטורים. יחד עם זאת, המשרד ממשיך לעשות מאמץ כדי לשבץ את כל המורים המתגוררים בשדרות במוסדות החינוך שבתחומה, כפי שנעשה בשנים האחרונות".

 

בהכנת הידיעה השתתפה יהלי מורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רקטת קסאם. תזכורת כואבת
צילום: צפריר אביוב
תלמידה בשדרות בתקופת הירי
צילום: AP
מומלצים