שתף קטע נבחר

"זקן לפקידות: האזינו לאולמרט, ותמצתו לי"

הפרקליטות זימנה את ראש לשכתו לשעבר של אולמרט לשימוע, לקראת העמדה לדין בפרשת האזנות הסתר: "פקידות התבקשו לדווח לה על תוכן השיחות ולהעלותן על הכתב", נטען. אולמרט לא ידע ולא אישר. יועצו: אין לו שום טענה, זה מסע רדיפה

שולה זקן, מנהלת לשכתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, זומנה לשימוע בפרשת האזנות הסתר לאולמרט, בעת שהיה שר התמ"ת - לקראת אפשרות שתועמד לדין בפרשה. כך נמסר הבוקר (יום ב') ממשרד המשפטים. לפי החשד, זקן ביצעה את ההאזנות בעצמה והן באמצעות פקידות בלשכתו של אולמרט, בהוראתה.

 

"באותם מקרים בהם ביצעו הפקידות את ההאזנות כאמור, הן התבקשו על-ידי זקן לדווח לה על תוכן השיחות, ובחלק מהמקרים גם להעלות על הכתב את תמצית השיחות ולמסרן לידיה", נאמר בהודעת הפרקליטות. בסך הכל, זקן חשודה שהאזינה לעשרות שיחות מדי חודש בחודשו.


הפקידות לחצו "השתק" ונשארו על הקו (צילום ארכיון: ג'ו קוט)

  

זקן נחקרה בעניין זה בחודש אוגוסט 2008 וחומר החקירה הועבר זה מכבר לבא-כוחה, עורך הדין מיכה פטמן. עו"ד אורי קורב מפרקליטות מחוז ירושלים הודיע לעו"ד פטמן כי עליהם לתאם מועד לשימוע בתוך עשרה ימים.

 

לפי החשד, האזנות הסתר נמשכו כשלוש שנים. זקן נהגה באופן קבוע, כמעט יום יומי, להאזין בעצמה ובאמצעות אחרות מטעמה לשיחות טלפון שקיים אולמרט עם גורמים שונים, ובין השאר עם שרים, פעילים פוליטיים, ראש לשכתו עובד יחזקאל ואישים נוספים.

  

מחקירת המשטרה עולה שכאשר זקן או פקידות הלשכה התבקשו להעביר לאולמרט את השיחות שנבחרו להאזנה, הפעילו זקן או הפקידות האמורות פונקציית "השתק" שבמכשיר הטלפון, אך במקביל נותרו על הקו והאזינו לשיחות. לפי הפרקליטות, אולמרט טוען שלא ידע שמאזינים לו ולא הסכים לכך. זקן חשודה בפרשה זו בהאזנת סתר שלא כדין וכן בעבירות מרמה והפרת אמונים.

 

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, מסר בתגובה כי "מדובר בעניין מופרך מיסודו, שהוא חלק ממסע רדיפה נגד שולה זקן. לאולמרט, שהוא 'המואזן' כביכול, אין שום טענה בעניין זה, וחבל שהפרקליטות מבזבזת זמן ומשאבים על שטות שכזו".

 

פרשת ההאזנות מצטרפת לפרשות אחרות בהן מעורבת זקן. בשבוע שעבר הוגש נגדה כתב אישום

 בפרשת השוחד ברשות המסים. היא הואשמה שתיאמה את מהלכי השוחד, ונכתב כי היא פעלה במסגרת תפקידה הציבורי כדי לקדם את האינטרסים האישיים של אחיה, יורם קארשי.

 

לפני ארבעה חודשים הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי זקן תועמד לדין בפרשת "מעטפות הכסף" יחד עם אולמרט, בכפוף לשימוע. אישום נוסף ייתכן בפרשת "ראשונטורס". אחרי שתי בקשות מצדה לדחייה, הודיעה הפרקליטות שהשימוע בוטל, לפיכך בקרוב ייתכנו כתבי אישום נגדה גם בעניינים אלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד אישום? שולה זקן ואולמרט (ארכיון)
צילום: שלומי כהן
מומלצים