שתף קטע נבחר

ארה"ב: חשש מפריצות לתעודות זיהוי חכמות

בארצות הברית חוששים מדליפת מידע מהשבב האלחוטי המוטמע בתעודות: הרשויות ממליצות לאזרחים לאכסן את התעודות החכמות בנרתיקים העשויים מחומרים החוסמים תשדורת רדיו

הרשויות בארה"ב ממליצות לאזרחים הנושאים תעודות זיהוי הכוללות שבב RFID אלקטרוני לשמור על התעודות בנרתיקים העשויים מחומרים החוסמים תשדורת רדיו, זו כדי למנוע אפשרות של פריצה מרחוק למידע השמור בשבבים. בארצות הברית נהוג להשתמש בדרכונים הכוללים שבבים כאלה, המאפשרים קריאה מהירה בסורק אלקטרוני בצורה אלחוטית. בחלק מהמדינות בארצות הברית גם רשיונות הנהיגה כוללות טכנולוגיית RFID.

 

ההמלצה הגיעה בעקבות ניסויים שהוכיחו שניתן לקרוא מידע מדרכונים אמריקאיים גם כשאלה נמצאים בתוך ארנק פתוח למחצה, או בכיס המכנסיים, בצורה בה שבב ה-RFID גלוי בצורה חלקית - זאת תלוי בטיב קורא הנתונים בו משתמשים.

 

התעודות מגיעות עם אמצעי הגנה מסויימים, כמו עטיפת הדרכון שיכולה לצמצם את השטח בו ניתן לקרוא ממנו נתונים, או נרתיק עשוי סגסוגת שמגיע יחד עם רשיונות הנהיגה וגורם, לפי דובר משרד הרישוי של וושינגטון, לכך ש"שום דבר לא יוכל לקרוא אותו". בנוסף, משרד החוץ האמריקני מבטיח כי פורצים לא יוכלו להפיק מידע יעיל מהנתונים שניתן להוציא מהכרטיסים.

 

למרות זאת, חוקרים באוניברסיטת וושינגטון ומעבדות RSA, מצאו שבשימוש סביר, המידע בטמון בכרטיס יכול להיות נגיש לקוראים חיצוניים. כך, כל עוד הנרתיקים המגנים ישמרו במצב "כמו חדשים" הם יצליחו להגן על המידע, אך אם הם ישחקו מעט, מה שסביר שיקרה במצב בו הרשיון או הדרכון שמור בארנק - הם יהפכו ליעילים פחות.

 

"כאשר המידע חשוף, אתה כאילו אומר לכולם 'בואו לראות מה יש לי בארנק' ", אמר מארק רוטנברג, בכיר במרכז המידע להגנה על פרטיות בוושינגטון הבירה. בבקשת הממשל מהאזרחים להגן על התעודות שלהם, הוא טוען, הממשלה למעשה העבירה את נטל השמירה על הפרטיות - לאזרחים עצמם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים