שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  משפחת עופר תובעת את מיקי רוזנטל
  עידן עופר והחברה לישראל, שעמדו במוקד הסרט התיעודי "שיטת השקשוקה", הגישו תביעת לשון הרע נגד יוצר הסרט מיקי רוזנטל ושותפיו להפקה

  החברה לישראל ועידן עופר הגישו הבוקר (ב') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב תביעת לשון הרע בסכום שלושה מיליון וחצי שקלים נגד העיתונאי ובמאי הסרט "שיטת השקשוקה", מיקי רוזנטל, ושותפיו להפקה. בתביעה, המתמקדת בפרשות חברת בתי הזיקוק לנפט (בז"ן), תובעים החברה לישראל והעומד בראשה את רוזנטל על פגיעה בשמם הטוב.

   

  "הסרט מטיח האשמות קשות ביותר נגד משפחת עופר והחברה לישראל. לכן, ייחשפו לעיניי הציבור לראשונה מסמכים ופרוטוקולים המוכיחים חד משמעית כי הטענות הללו מופרכות מעיקרן ומייצרות מניפולציה תקשורתית מגמתית", נכתב בתביעה. "החברה לישראל הינה חברה ציבורית שאחראית, באמצעות חברות הבת שלה, להעסקתם של עשרות אלפי עובדים בישראל ולתרומה מרכזית לכלכלת המדינה. הקלות הבלתי נסבלת של ההכפשה והפגיעה בשמה הטוב של החברה מחייבת אותה להזים את דברי הבלע נגדה באמצעות תביעה בבית משפט. אנו רואים בזאת את חובתנו הציבורית".


  עידן עופר בקטע מתוך "שיטת השקשוקה"

   

  במשפחת עופר עושים לא מעט בכדי לנסות ולמזער את הנזקים שהותיר אחריו סרטו הביקורתי של רוזנטל. בשבועות האחרונים הושלם סרט תגובה שהכינה קבוצת החברה לישראל ומשפחת עופר על מנת לתקן מה שניתן. "החברה לישראל ומשפחת עופר מקוות שעם הקרנת סרט התגובה, יעמוד הציבור על היקף העוול הנורא שנגרם להן על ידי רוזנטל", אומרים דוברי החברה. "משפחת עופר החליטה להילחם על חשיפת האמת עם כל הקושי שבדבר.

  אי אפשר להשלים עם רמיסת שמו הטוב של אדם ושמה הטוב של חברה, כשהדברים נובעים ממניעים פסולים הבאים מקנאה אישית. אי אפשר להשלים עם הפיכת תחקיר עיתונאי אובייקטיבי לאמצעי לרקימת עלילות זדוניות המגיעים לכדי רדיפה אובססיבית".

   

  בתביעה נטען בין היתר כי סרטו של רוזנטל מציג את פסיקת בית המשפט העליון בנוגע לחברה לישראל באופן חלקי, מגמתי, מסולף ובחלקים מסוימים כוזב. "אם במדינת חוק ניתן לדווח באופן מגמתי על דברי שופטים בפסק דין ועל בסיס מסולף זה לרמוס את שמם הטוב של התובעים, כי אז כלו כל הקיצים".

   

  הפכו אותנו לשנואים

  לב התביעה שהוגשה כנגד רוזנטל, המפיק אילן עבודי וחברת ההפקה "משהו הפקות בע"מ", עוסקת בהסכם שנחתם בין ממשלת ישראל, חברת בז"ן והחברה לישראל. סוגיה נוספת בלשון התביעה קשורה בפרסומים אותם מגדירים התובעים כדיבתיים בכל הנוגע למכירת מניות החברה לישראל בבז"ן.

   

  "בפרסום של מכירת המניות בבז"ן נקבע או משתמע בין היתר כי התובעים עשקו כביכול את הקופה הציבורית וגזלו כביכול את המניות בבז"ן אשר, כביכול, מכוח הוראות זיכרון כלשהן חלה עליה כביכול חובה מוחלטת שהיתה ברורה וידועה לכל, להעבירן לבעלות מדינת ישראל ללא תמורה וחינם אין כסף", נטען בתביעה. כמו כן, נטען כי בעקבות הפרסום של רוזנטל הפכו התובעים מטרה לשנאה, בוז ולעג בקרב ציבור רחב בישראל. במקביל להגשת התביעה בבית המשפט המחוזי בתל אביב, הודיע היום עידן עופר על מחיקת התביעה בבית משפט השלום.

   

  העיתונאי ובמאי הסרט, מיקי רוזנטל, אומר בתגובה: "זו תביעה שנועדה לסתום פיות. אנחנו מקווים שבית המשפט ישים לזה סוף ולא יאפשר לבעלי הון להשחית זמן שיפוטי יקר. משפחת עופר נחלה כישלון בתביעה הראשונה שהגישה לפני כשנה וחצי, זה יהיה גם גורלה של תביעה זו".

   

  עורך דינו, שלומי הדר, מרחיב: "כתב התביעה לא הוצג בפנינו כפי שנדרש תובע לעשות. אנחנו לא מופתעים משום דבר שעידן עופר עושה. עד כה לא הוכחה התנהגותו כמוצלחת ביותר וגם הגשת תביעה חדשה זו, אינה מפתיעה אותנו. כידוע, יש תביעה שהגיש עידן עופר נגד מיקי רוזנטל עוד בשלבי הפקת הסרט לפני כשנה וחצי. מאז, לדאבונם של משפחת עופר, הסרט הופק, הוקרן במסגרות שונות וזכה לתהודה ציבורית רבה.

   

  "התביעה החדשה שהוגשה על ידי החברה לישראל אשר השתתפה על פי הודאתה במימון סרטוני תגובה מגוחכים שהופצו באינטרנט ועלותם נאמדת בסכום של מיליון שקלים וחצי, מגוחכת. מגוחך לא פחות עצם כך שכספים של בעלי מניות בחברה ציבורית מבוזבזים על הפקת סרטים ותביעות אישיות. גורלה של התביעה הזו לא יהיה שונה מגורלה של התביעה הראשונה. בניגוד לדרישת בית המשפט, עידן עופר מתחמק מלהמציא לרוזנטל תצהירי גילוי מסמכים ספציפיים כמו גם תשובות לשאלות נקודתיות. כשנקבל את כתב התביעה לידינו נוכל להתחיל בדיון ציבורי נוקב וחשוב. מה שבטוח זה שמיקי רוזנטל לא יירתע מתביעה זו או אחרת וימשיך בעשייתו העיתונאית. אני מקווה בשבילו ש'שיטת השקשוקה 2', סרט ההמשך שלו, יצליח לא פחות מהראשון".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים