שתף קטע נבחר

תמה חקירת ליברמן: בכירי המשטרה אצל מזוז

ל-ynet נודע כי צוות החקירה של שר החוץ, אביגדור ליברמן, בא לפגישת עדכון אחרונה אצל היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. הצוות מציג את מסקנותיו: תשתית ראייתית להגשת כתב אישום על הלבנת הון וקבלת דבר במרמה. ההכרעה עוברת למזוז

עם השלמת החקירה הארוכה בתיק הסבוך של שר החוץ, אביגדור ליברמן - נועדו הערב (יום ג') בכירי המשטרה עם היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. כך נודע ל-ynet. בפגישת העדכון, האחרונה כנראה, הציג צוות החקירה את סיכומיו, מהם עולה כי יש תשתית ראייתית רחבה נגד ליברמן להגשת כתב אישום בעבירות הבאות: הלבנת הון, הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה ושיבוש הליכי חקירה.

 

לפגישה עם מזוז ועם עוזריו הגיעו ראש אגף החקירות של המשטרה, ניצב יואב סגלוביץ', ומפקד יאח"ה, תת-ניצב שלומי אילון. התיק מתגלגל כעת לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה, לאחר שנראה כי המשטרה השלימה את כל הליכי החקירה בפרשה. ייתכן כי מזוז ידרוש עוד השלמות חקירה.

 

בעקבות הפרסום ב-ynet, פרסמה המשטרה הודעה רשמית, ובה נאמר: "אנו מאשרים שהתקיימה ישיבת עדכון בלשכה של היועץ המשפטי לממשלה בפרשת ליברמן. בישיבה נדונו מהלכים הדרושים לסיום החקירה במועד קרוב לצורך העברת התיק לפרקליטות". גם דובר משרד המשפטים אישר שנערכה פגישת עדכון בעניין תיק ליברמן.

 

לפני כחודשיים נחקר ליברמן בפעם החמישית, חקירה שארכה חמש שעות וחצי. לראשונה הציגו החוקרים בפני השר ראיות בנוגע לחשד כי שיבש הליכי חקירה. בין היתר נחקר ליברמן על סכומי כסף שהועברו לחברה בקפריסין ומשם למקורביו. כמו כן החוקרים חושדים כי במהלך השנים שבהן ליברמן לא היה חבר כנסת הוא קיבל משכורת של מאות אלפי שקלים, כאשר החשד הוא כי מדובר בכספים שהגיעו מאנשי עסקים.

 

חקירותיו של שר החוץ החלו מיד עם כניסתו לתפקיד.

אז הוא ביקש מהמשטרה להאיץ את החקירה, במאמץ למצות אותה בהקדם האפשרי. לאחרונה נחקר במשך חמש שעות במשרדי היחידה לפשיעה הכלכלית, ובעקבות חקירה זו העריכו במשטרה כי בתוך כמה שבועות יועבר התיק לפרקליטות.

 

שר החוץ חשוד בקבלת שוחד דרך חברת ייעוץ שבה עבדה בתו מיכל. בנוסף, הוא חשוד בעבירות של מרמה, הפרת אמונים ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. בהחלטת בית משפט המחוזי בתל-אביב ממרס 2008, שדחה את ערעורו של ליברמן על הרשאת השימוש בחומרים שנתפסו במשרדיו של עורך דינו, נכתב: "במעשי ליברמן דבק יותר מגוון פלילי".

 

בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביגדור ליברמן. חקירה של שנים
צילום: גיל יוחנן
צילום: דן בלילטי
מזוז. התייעצות עם המשטרה
צילום: דן בלילטי
משרד המשפטים, הערב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים