שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  למרות הקריסה: מיליוני דולרים למנכ"ל GM המודח

  ריק וואגוניר, מנכ"ל ג'נרל מוטורס לשעבר ומי שהוביל את היצרנית לקריסה כלכלית ואובדן מעמדה הבכיר בעולם הרכב, יזכה לחבילת פיצויים בגובה של 8.6 מיליון דולר בגין פרישתו

  העשירים נשארים עשירים, גם אם הם כושלים. מנכ"ל ג'נרל מוטורס לשעבר, ריק וואגוניר, יזכה לחבילת פרישה בגובה 8.6 מיליון דולר. וואגוניר ניהל את ג'נרל מוטורס עד לסוף חודש מרץ, אז הודח על-ידי ממשל אובמה, כתנאי להמשך מתן סיוע ליצרנית הרכב. זמן קצר לאחר מכן, ב-1 ביוני, GM נאלצה להיכנס להליך פשיטת רגל, ולהיעזר ב-60 מיליארד דולר שניתנו לה מכספי הציבור. למרות הדחתו, וואגוניר המשיך לקבל שכר של דולר לשנה, במסגרת הבנות שהושגו בינו לבין הממשל, ועד שיושגו הסכמות על תנאי פרישתו. את מקומו בתפקיד מנכ"ל החברה תפס פריץ הנדרסון.

   

   

  פרישתו של וואגוניר תיכנס לתוקף ב-1 באוגוסט, והוא יקבל הטבות בשיעור נמוך משמעותית מזה שהגיע לו לפי חוזה העסקתו, טרם פשיטת הרגל - כך לטענת ג'נרל מוטורס. לפי היצרנית, חבילת הפרישה של וואגוניר שווה כ-60% פחות מכפי שהיה מקבל בסוף שנה שעברה, לפני שג'נרל מוטורס שקעה לפשיטת רגל ונכסיה נמכרו לחברה בבעלות ממשלתית, המכונה "ג'נרל מוטורס החדשה".


  ריק וואגוניר. הולך הביתה עם לא מעט כסף

   

  וואגוניר הגיע להסכם פרישה עם ג'נרל מוטורס הישנה, ששמה שונה ל-"Motors Liquidation Co" ב-8 ביולי. הוא יפרוש באופן רשמי כעובד החברה החדשה, מה שיעניק לו הטבות ותנאים דומים לפורשים אחרים. בין היתר, בחמש שנות הפרישה הראשונות שלו, וואגוניר יזכה ב-8.6 מיליון דולר, לעומת 23 מיליון שעמדו לרשותו אם היה מחליט לפרוש אשתקד. מנכ"ל GM היוצא שירת בחברה במשך 32 שנים, וזכאי לפי כך לשכר שנתי של 74,030 דולר תחת הסכם הפרישה, לצד חמישה תשלומים של כ-1.64 מיליון דולר כל אחד תחת תוכנית הפרישה למנהלים.

   

  ג'נרל מוטורס החדשה יצאה מהליך פשיטת הרגל בסוף השבוע שעבר, כשהיא חברה קטנה משמעותית ותחת שליטה ממשלתית. לפני שהודח על-ידי צוות הבית הלבן לנושא תעשיית הרכב, וואגוניר טען כי פשיטת רגל תהיה אלטרנטיבה יקרה יותר מתוכנית ממשל בוש, במסגרתה ניתן סיוע ממשלתי ישיר ללא השתלטות על היצרנית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המנכ"ל שהחליף, פריץ הנדרסון
  צילום: AP
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים