שתף קטע נבחר

מזוז עונה לאולמרט: כל הפרשות ביחד

ראש הממשלה לשעבר ויתר על זכות השימוע בפרשת "ראשונטורס" בגלל הגשת האישום נגד מתאמת קשרי החוץ שלו. היועץ המשפטי השיב כי אין סתירה בין הדברים וכי גם כך הוא ימתין לשימועים בשאר הפרשות המהוות מבחינתו "מכלול אחד"

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שיגר הערב (יום ה') מכתב לפרקליטי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שבו הדף את ביקורתם בפרשת "ראשונטורס". הפרקליטים הודיעו היום כי אולמרט ויתר על זכות השימוע בפרשה בגלל ההחלטה להגיש כתב אישום נגד אחת מעוזרותיו לשעבר.

 

היום הוגש כתב האישום הראשון בפרשה, נגד רחל (רייצ'ל) רז-ריסבי ששימשה כמתאמת קשרי החוץ של אולמרט בעת שזה היה ראש העיר ירושלים ושר

התעשייה והמסחר בין 2002-2006. מכתב האישום עולה כי אולמרט הוא שהנחה את הכפופים לו - ראש הלשכה שולה זקן ורז-ריסבי - לפעול להשגת כספים לנסיעות ומימון כפול במרמה.

 

עורכי דינו של אולמרט טענו כי העיתוי שבו הוגש כתב האישום - מספר שבועות לפני השימוע של אולמרט - מלמד שהיועץ מזוז אינו מבקש להגיע לשימוע "בלב פתוח ונפש חפצה". לכן, הם הסבירו כי זכות השימוע היא חסרת תועלת, אם הפרקליטות גם כך לא מתכוונת לוותר על העמדתו לדין.

 

עוזרו הבכיר של מזוז, רז נזרי, שיגר לפרקליטים את תגובתו של היועץ ובו הדגיש כי ההזמנה לשימוע נמסרה לפרקליטי אולמרט לפני תשעה חודשים וכי הוא זה שדחה אותו מספר פעמים. בנוסף, אמר מזוז כי הוא אינו רואה כל סתירה בין האשמת רז-ריסבי לבין עריכת שימוע הוגן ו"בלב פתוח". לדבריו, כל תיק נבחן בהתאם לראיות הקיימות וגם החלטות בעניינם של נאשמים שונים באותה פרשה מתקבלות בהתאם לתשתית הראייתית הספציפית ביחס לכל אחד מהם בנפרד.

  

היועץ המשפטי הוסיף כי כרגע לא יוגש כתב אישום נגד אולמרט בפרשת

"ראשונטורס", מאחר שהוא רואה בשלוש הפרשיות בהן מעורב אולמרט לכאורה מהוות "מכלול אחד". לפיכך, בכוונתו להחליט בנוגע להגשת כתב אישום רק לאחר עריכת השימועים בשתי הפרשות האחרות: "מעטפות הכסף" ו"מרכז ההשקעות".

 

"על אף הסגנון הבוטה של מכתבכם, אנו עדיין נכונים כתמיד לשמוע טענות ענייניות בלב פתוח ונפש חפצה, כפי שנעשה בעבר", כתב מזוז לפרקליטי ראש הממשלה לשעבר. "אם תחליטו לחזור בכם מהחלטתכם לוותר על זכות השימוע בפרשת 'ראשונטורס' ולקיימו במועד שנקבע, אנא הודיעו לנו בהקדם", סיכם מזוז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אין סתירה. מזוז
צילום: גיל יוחנן
יחזור בו? אולמרט
צילום: שלום בר טל
מומלצים