שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לסרי: "ניאבק על קיום התזמורת האנדלוסית"

  במסיבת עיתונאים שכינס, תקף ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, את שרת החינוך וקבל על פסיקת בית המשפט בעניין פירוק עמותת התזמורת האנדלוסית. "אנו נאבק על קיומה", אומר לסרי, "למרות קביעת בית המשפט ועל אפה וחמתה של השרה"

  "היום אנו מכריזים על פתיחת מאבק בלתי מתפשר למניעת סגירת התזמורת, אנו עושים את זה בשם מאות אלפי אנשים שהביאו את התזמורת לישראל ונהנים מעשייתה. אנו עושים זאת בשם כל שוחר תרבות בישראל", כך אמר היום (א') ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, במסיבת עיתונאים שכינס בבית סוקולוב בתל-אביב. בעוד ראש העיר נואם בתוך הבניין, מבחוץ החלה הפגנה של נגני התזמורת.

   

  לסרי היה אחד ממייסדי התזמורת, שפעלה משך שנים בעיר אשדוד, עד למשבר המחריף בין העובדים, הנגנים וההנהלה, אשר הוביל לפירוקה בשבוע שעבר. היום הוא מכוון את חיציו לעבר השרה הממונה, לימור לבנת, אך למעשה קובל על פסיקת בית המשפט המחוזי בבאר שבע, שהורה בשבוע שעבר על פירוקה של עמותת התזמורת האנדלוסית. גם הוראת בית המשפט, להפקיד את הליך הפירוק בידיו של כונס הנכסים הרשמי של ישראל, מעוררת את כעסו של ראש העיר.

   


  לסרי. קורא לשרת התרבות לחזור בה מהחלטתה (צילום: לימור אדרי)

   

  "אנו קוראים לשרת התרבות לחזור בה מהחלטתה", אמר לסרי וסיפר על תכנונים להפעיל בכל זאת את התזמורת לפעילות. "אנו נפנה לראש הממשלה שמינה אותה, לא ניתן שהוא יברח מאחריות מחובתו לגרום לה למלא את חובתה ותפקידה", אמר. "כמו שהוא ידע להתערב בהחלטות שרים אחרים בממשלה, כך נבקש ממנו להתערב גם במקרה זה. במקביל אנו נפתח במאבק משפטי, אנו נאבק על קיומה.

   

  "כראש העיר אשדוד, אני מכריז יחד עם חבריי על חזרתה של התזמורת האנדלוסית הישראלית, למרות קביעת בית המשפט ועל אפה וחמתה של השרה ושל אלו הנמצאים בחוץ. שמואל אלבז, יורם אזולאי, אמיל זריהן, ועוד 22 נגנים ופייטנים, מתוך סך הכל 39 נגנים, בעד שיקומה של התזמורת תחת החברה העירונית לתרבות ובשם מועצת העיר אנחנו פותחים דה פאקטו את התזמורת לפעילות כבר בקונצרט הראשון, מיד לאחר ט' באב", גילה לסרי, "עד כה לא התבטאתי בנושא, שכן לא הייתי צד למאבק. אני, שייסדתי את התזמורת יחד עם מוטי מלכא, מתכוון לצאת למאבק שתוצאתו תהיה אחת ויחידה: לא לאפשר את סגירת התזמורת, שהיא אושיית תרבות".


  לימור לבנת. העניקה לתזמורת את פרס ישראל (צילום: דודי ועקנין)

   

  הנגנים המפגינים, מצדם, מתנגדים להשבת התזמורת לשיפוטה של עיריית אשדוד, ומעדיפים שכספי התמיכה של משרד התרבות בתזמורת, סכום של 3.2 מיליון שקל, תעבור אל "התזמורת האנדלוסית החדשה", אותה הקימו לאחר שפוטרו.

   

  ממשרדה של השרה לבנת נמסר: "שרת התרבות והספורט תמהה על טענותיו של ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, שכן לסרי בעצמו מודע לדו"ח קשה של משרד האוצר, המעלה טענות קשות באשר לניהולה של העמותה המפעילה את התזמורת, ובה חבר גם ד"ר לסרי עצמו.

   

   "מצער שראש העיר מנסה לתפוס כותרות באמצעות ניגוח שרה שהעניקה את פרס ישראל לתזמורת, ופועלת לילות כימים על מנת להבטיח את המשך פעילותה של התזמורת האנדלוסית. במשרד ישנו תקציב של 3.2 מיליון שקלים לצורך מימון פעילות התזמורת, אך לא ניתן להעביר את הכספים כל עוד עניינה של התזמורת נדון בבית משפט.

   

  "המשרד מקווה כי תימצא הדרך בין הגורמים הרלוונטיים, ההנהלה והנגנים, לייצר פתרון שיחזיר את המוסיקה האנדלוסית לאולמי הקונצרטים במהרה. דברים אלו הובהרו גם לד"ר יחיאל לסרי בפגישה שהתקיימה ביום חמישי האחרון בלשכת השרה בנוכחות משתתפים נוספים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לסרי. על אפה וחמתה של השרה
  צילום: צפריר אביוב
  הנגנים. מעדיפים לפעול במסגרת התזמורת החדשה
  צילום: דודו אזולאי
  לאתר ההטבות
  מומלצים