שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ביה"ד לעבודה: אחיות בתי הספר יעבדו גם בקיץ

  עשרות אחיות בתי ספר, המועסקות על-ידי האגודה לבריאות הציבור, קיבלו מכתבי פיטורין המודיעים להן על הפסקת עבודתן במהלך חודשי הקיץ. בהחלטתה פסקה השופטת כי יש לערוך שימוע לאחיות לפני פיטוריהן. האחיות: האגודה לבריאות הציבור מתעללת בנו. האגודה לבריאות הציבור בתגובה: אנחנו רוצים לתת השירות הטוב ביותר לתלמידים

  מקום העבודה של 150 אחיות בתי ספר ברחבי הארץ בטוח לעת עתה: בית הדין לעבודה הורה היום (א') לבטל את פיטוריהן של כ-150 אחיות בתי הספר שעבודתן הופסקה למשך תקופת הקיץ, וקבע כי המעסיק, האגודה לבריאות הציבור , תצטרך לערוך להן שימוע אם ברצונה לפטר אותן. דיון נוסף בנושא יתקיים בעוד כחודש.

   

  "זה יום חג לאחיות", אמרה ל-ynet אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות, בעקבות ההחלטה: "מדובר על שירות שבלאוו הכי נחוץ, שתמיד צריך להיות. הרי לא החליטו שלא יהיו יותר ילדים במדינה. במצב הקיים תלמידי ישראל ואחיות בראיות התלמיד היו כבני ערובה בידי האגודה לבריאות הציבור. התייחסו לאחיות כאל עבדים. היום אנחנו יכולות להרים את הראש. החלטת בית המשפט היא צעד גדול".

   

  מהאגודה לבריאות הציבור נמסר כי הליך פיטורין יימשך לאור ההנחיות שנתן בית המשפט: "אנחנו לומדים את החלטת הביניים של בית הדין. נבצע שימוע מחדש ל-150 אחיות. האגודה תעשה ככל שביכולתה שהשירות לתלמידים יהיה הטוב ביותר".

   

  האחיות: "פוטרנו - והאגודה עדיין מקבלת כסף עבורנו"

  עתירת הסתדרות האחיות, שהוגשה באמצעות עורכי הדין נעמי לנדאו ובעז צורף, הגיעה בעקבות החלטת האגודה לבריאות הציבור לפטר 150 אחיות בזמן החופש הגדול. בעתירתן טענה הסתדרות האחיות כי פיטורי האחיות בטרם הושלמה העבודה הנדרשת עם סיומה של שנת הלימודים הנוכחית, "יעמיד אותן תחת סיכון מקצועי, כאשר האחריות להשלמת העבודה מהבחינה המקצועית רובצת על כתפיהן". עוד נטען כי יהיה קשה לגייס את האחיות שפוטרו לצורך עבודה ב-1 בספטמבר ובריאות התלמידים תופקר.

   

  מאז שנת 2007 משמשת האגודה לבריאות הציבור כספק שירותים של משרד הבריאות והיא אחראית על העסקת האחיות, ביצוע חיסונים, בדיקות גדילה ומעקב וחינוך לבריאות של תלמידי בתי הספר. בחודש אפריל השנה הודיע משרד הבריאות כי

   בכוונתו להוציא את השירות למכרז. שבועות אחדים לאחר מכן קיבלו האחיות זימון לשימוע לפני פיטורין ולאחר מכן קיבלו מכתבי פיטורין לחודש יולי. 

   

  בבקשת הסתדרות האחיות צוין כי עבודת האחיות נמשכת גם בחודשי הקיץ, אז מתבצעת עבודת הכנה לקראת שנת הלימודים הבאה וסיכום של השנה הקודמת. "השירות אותו מחוייבת האגודה לתת, מתפרש על כל שנת הלימודים," טענו האחיות, "לרבות בחודשי הקיץ וכך אף התמורה המשולמת לידי האגודה. פיטוריהן בטרם הסתיימה ההתקשרות מביא בהכרח להתעשרותה של האגודה אשר הקטינה את הוצאותיה מחד וממשיכה לקבל את תמורת ההסכם מאידך. פיטורי האחיות עוד בטרם הסתיימה ההתקשרות בין האגודה לבין משרד הבריאות הינה דרכה של האגודה להתעשר בדרך של מחטף 'רגע לפני כיבוי האורות'".

   

   להערכת הסתדרות האחיות, מדי חודש מועברים לאגודה לבריאות הציבור 5.34 מיליון שקל. אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות, ביקשה כבר לפני כמה שבועות ממשרד הבריאות להפסיק את העברת התקציב, לאור פיטורי האחיות והתריעה כי "כספי ציבור מבוזבזים בצורה בלתי אחראית מבלי שציבור התלמידים יקבל את השירות המגיע לו".

   

  עוד נטען בעתירה כי אחיות בתי הספר הפכו להיות "מושא להתעללות" מצד האגודה לשירותי בריאות הציבור, כשעבדותן נמדדת בדרך של תפוקות בלבד והן נתונות לאיום פיטורים בשל כך. 

   

  באגודה לבריאות הציבור טענו כי מאז קיבלו על עצמם את הפעלת השירות חוסנו למעלה מ-90 אחוז מהתלמידים וניתנו חיסוני השלמה בגין שנים קודמות. עם זאת, משרד הבריאות הביע חוסר שביעות רצון מהנתונים ואמר כי אלפי תלמידים לא חוסנו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  בקיץ לא צריך אותן?
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים