שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הקסדה תשאר על ראשי הרוכבים, או שלא
  ההצעה לאפשר רכיבה על אופניים ללא קסדה, ירדה בינתיים משולחנה של הממשלה. ההצבעה על הצעת החוק נדחתה בשבועיים, כדי להגיע לנוסחת פשרה
  חובת הקסדה: הממשלה החליטה שלא להחליט, בינתיים. ועדת השרים לענייני חקיקה החליטה היום (א') לדחות הצבעה בעניין הצעת חוק של ח"כ שלי יחימוביץ', שקוראת לצמצם את חובת חבישת הקסדה לרוכבי אופניים. על-פי החלטת הוועדה, ההצבעה תידחה בשבועיים, במטרה להגיע לפשרה שתהיה מקובלת על כל חברי הוועדה.

   

  בישיבת הוועדה, הציע יוזם חוק הקסדה, השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, כי הממשלה תכין תיקון לחוק הקיים, ולפיו משכירי אופניים לא יחויבו להשכיר קסדות לרוכבים מזדמנים. ובמלים פשוטות: האחריות בעניין חבישת הקסדה תוטל באופן בלעדי על הרוכבים עצמם. יש לציין כי התיקון המוצע לא יכלול כל שינוי בחובת חבישת הקסדה: כל רוכב, בכל גיל ובכל סוג רכיבה, יחויב לחבוש קסדה. ראוי להזכיר כי על-פי הצעת החוק של יחימוביץ', רק ילדים ורוכבים בכבישים בינעירוניים או באירועים ספורטיביים יחויבו בחבישת קסדה.


  הסיבה לפשרה: פרויקט השכרת אופניים בתל-אביב (צילום: באדיבות עיריית ת"א)

   

  התיקון לחוק שמציע כעת ארדן, מגיע על רקע טענות שהעלו עיריות - בעיקר עיריית תל-אביב - ולפיהן חוק הקסדה הקיים מונע מהן מליישם פרויקטי השכרת אופניים. זאת, עקב הסרבול הנגרם לטענתן בגלל חובת חבישת הקסדה בכל רכיבה. לעמדת העירייה הצטרף לאחרונה תומך מפתיע: שר התחבורה, ישראל כץ, שהביע תמיכה בהצעת החוק של יחימוביץ', וזאת בגלל כוונתו לעודד פרויקטי השכרת אופניים.

   

  בארגוני רוכבים מקבלים את החלטת הוועדה באכזבה. "מתברר שוועדת השרים אינה מצליחה לקבל החלטה", אומרים בעמותת ישראל בשביל אופניים. "זו כבר דחייה שלישית, ואנחנו מקווים שבסופו של דבר הוועדה לא תסתפק בגלגול האחריות על הרוכבים, ולא ייבחר פתרון שיהפוך 70% מהרוכבים בישראל לעבריינים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שר התחבורה, ישראל כץ: תומך בהצעת החוק של יחימוביץ'
  צילום: גיל יוחנן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים