שתף קטע נבחר

המלצה: להעמיד לדין את ראש העיר נצרת עילית

על-פי החשד, אחרי הבחירות המקומיות איימו שמעון גפסו וסגנו עדי ברקו על חבר אופוזיציה במועצה, כי אם לא יתפטר - תיפגע עבודתה של גרושתה. חבר האופוזיציה הקליט את השיחה וניגש למשטרה. גפסו: בטוח בחפותי, מנסים לתפור לי תיק

המשטרה הודיעה בצהריים (יום ב') כי תמליץ לפרקליטות להעמיד לדין את ראש העיר נצרת עילית, שמעון גפסו, ואת סגנו עדי ברקו, בחשד שהפעילו לחצים פסולים על חבר אופוזיציה כדי שיתפטר. בין היתר, חשודים גפסו וברקן שאיימו כי יפגעו בפרנסה של מקורבת לאיש האופוזיציה.

 

הודעת המשטרה ניתנה לאחר שבחודשים האחרונים ניהלה השלוחה הצפונית ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) חקירה נגד גפסו וברקו ואנשים נוספים הפועלים מטעמם. על-פי מידע שהגיע לצוות החקירה בראשותו של סגן-ניצב רוברט גולדשטיין, לאחר הבחירות המקומיות פעלו השניים לכאורה לצירופו של חבר המועצה סימיון ברון לקואליציה העירונית, אך זה בחר באופוזיציה.

 

אך גפסו וברקו לא קיבלו את החלטתו של ברון. הם קראו לו לשיחה שם על-פי החשד נאמר לו כי אם לא יעזוב את המועצה - גרושתו שעובדת באחת החברות העירוניות של נצרת עילית תפוטר. ברון חשב להתפטר על-מנת להציל את המשרה של גרושתו, ואולם לבסוף החליט להישאר בתפקידו. גרושתו עברה הליך שימוע - ופוטרה.

 

אך גפסו, איש מפלגת ישראל ביתנו, ככל הנראה לא העריך נכונה את תושייתו של ברון.

חבר האופוזיציה העריך מבעוד מועד כי השניים יאיימו עליו ולכן הקליט את השיחה והעביר אותה למשטרה. גפסו וברקו עומתו במהלך חקירתם עם תמלילי ההקלטות.

 

ראש עיריית נצרת עילית אמר בתגובה להמלצה: "ישנה פסיקה שהמשטרה אינה יכולה להמליץ על הגשת כתב אישום. הדבר היחיד שהמשטרה עושה הוא להעביר את התיק לפרקליטות ואני מציע שניתן להם להחליט. אני בטוח בחפותי ללא צל של ספק, מדובר בניסיון של גורמי אופוזיציה לתפור לי תיק ואני בטוח שבסופו של יום הדבר הזה יחזור אליהם כבומרנג".

 

בהכנת הידיעה השתתפה שרון רופא-אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גפסו. הוקלט בחשאי
צילום: חגי אהרון
לחצים פסולים. ברקו
צילום: שרון צור
מומלצים