שתף קטע נבחר

הערעור נדחה: ראש העיר רחובות נשאר עם קלון

שוקי פורר ביקש מבית המשפט המחוזי בפתח תקווה להסיר את הקלון שהוטל עליו בעקבות הרשעתו בהפרת אמונים

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה דחה היום (ג') את ערעורו של ראש עיריית רחובות המושעה, שוקי פורר, שביקש להסיר את הקלון שהטיל עליו בית משפט השלום, בעקבות הרשעתו בהפרת אמונים. טרם הוברר אם בכוונתו לערער על הפסיקה.

 

הרשעתו של פורר התקבלה בחודש מארס השנה, ארבעה חודשים בלבד אחרי שנבחר שוב לראשות העיר. בנוסף לקלון נגזרו עליו קנס של 75 אלף שקלים, 220 שעות לתועלת הציבור ומאסר על תנאי של חמישה חודשים. אם לא יוגש ערעור לעליון, ייערכו בחירות חדשות לראשות העיר בתוך 60 יום.


לא ברור אם יערער. פורר בבית המשפט (צילום: עופר עמרם)

 

זמן קצר לפני הבחירות המוניציפליות הואשם פורר כי סייע לקבלן שהיה פעיל במטה הבחירות שלו ב-1998. הקבלן סייע לפורר לכסות חוב של כ-100 אלף שקלים שנוצר בעקבות הבחירות, באמצעות תרומות. מאוחר יותר "זכה" הקבלן בעבודות בהיקפים של מאות אלפי שקלים ללא מכרז. פורר חתם על עסקת טיעון והודה בהפרת אמונים.

 

השופטים זכריה כספי, רות לורך וליאורה ברודי כתבו בהחלטתם בסוגית הקלון: "אין מדובר במקרה המצוי

ברף הנמוך של העבירה וכאשר העבירה בוצעה על ידי ראש עירייה שאמור לשמש כסמך ודוגמה - המשקל המצטבר של השיקולים לקולא אינו יכול להוות משקל נגד לשיקולים האחרים".

 

בית המשפט דחה את טענתו של ראש העיר המושעה, לפיהה פעל למען תושבי העיר ונימק זאת בחיסכון בעלויות, אולם בית המשפט קבע כי נימוק זה עומד כנגד הצורך להבטיח הקפדה יתרה על דיני מכרזים, שמירה על טוהר המידות ומתן דוגמה אישית לתושבים בידי מי שנושא בכהונה רמה.

  

עורכי הדין חגי הרוש וליאת גלבוע מפרקליטות מחוז מרכז הביעו שביעות רצון מההחלטה.

 

בהכנת הידיעה השתתף טל רבינובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פורר. הקלון נשאר
צילום: עופר עמרם
מומלצים