שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  גורם במערכת הבריאות: ליצמן לא מגבה אותנו

  הגורם אמר: "המערכת מצפה שסגן השר ייתן גיבוי מלא, בפרט כשהתוצאות ומצבו הרפואי של הילד נמצאים מול העיניים". האם החשודה שהרעיבה את בנה נבדקה אמש שוב על-ידי פסיכיאטר

  ביקורת חסרת תקדים במערכת הבריאות על סגן השר יעקב ליצמן בפרשת "האם המרעיבה": גורם בכיר במערכת הבריאות אמר היום (ד'): "התנהלותו של סגן השר חורגת מכל סטנדרט. הוא אמור לתת גיבוי למערכת הבריאות ולרופאיה ולא להשתלח במערכת בטרם בדק את הדברים. מערכת הבריאות מצפה שסגן השר ייתן גיבוי מלא למערכת ובפרט כשהתוצאות ומצבו הרפואי של הילד נמצאים מול העיניים. סגן השר נטש את הרופאים לטובת העדה אליה הוא משתייך".

   

  סגן השר ליצמן, שהפקיד 200 אלף שקל כערבות לשחרורה של האם, אמר לאחרונה כי בכוונתו לבדוק את ההתנהלות של בית החולים הדסה בעניין הפעוט.

   

  במקביל, יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל, ד"ר יורם בלשר, גינה את המתקפה של חוגים חרדים על בית החולים הדסה ועל הנהלתה, שאותה כינה: "השתלחות חסרת רסן באחד בבתי החולים הטובים במדינה".

   

  הוא הוסיף כי "פגיעה בבית החולים הדסה היא פגיעה בחברה הישראלית כולה". ד"ר בלשר אמר עוד כי הוא מצפה ממשרדי הבריאות, המשפטים וביטחון הפנים לעמוד מאחורי בית החולים הדסה ולפעול במלוא חומרת הדין נגד גילויי האלימות המקוממים נגד אישים בכירים בהנהלת הדסה.

   

  בתוך כך ד"ר יעקב וייל - הפסיכיאטר שאחראי על בדיקת ה"אם המרעיבה" - אמר שנפגש איתה אמש פעם נוספת והוא צפוי להיפגש עימה שוב גם היום. על השאלה האם גיבש חוות דעת אותה יציג לבית המשפט - אמר שמדובר בחומר חסוי שיש עליו כהגדרתו צו איסור פרסום.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סגן השר ליצמן. "לא גיבה"
  צילום: גיל יוחנן
  האם החשודה בהרעבת בנה
  צילום: AP
  מומלצים