שתף קטע נבחר

נכים: התקציב קוצץ, מוגבלים לא יוכלו להשתלב

הנכים טוענים כי רק 750 אלף שקלים מתקציב של 2.5 מיליון, המיועד לפעילות הפנאי שלהם הועברה. הנכים מתריעים: "אם שאר התקציב לא יועבר, נכים יישארו בבית וזו התמודדות קשה"

הבטחות לחוד - מציאות לחוד: אחרי מאבק הנכים לפני כעשור הבטיח משרד האוצר להעביר 2.5 מיליון שקלים בכל שנה לפעילות הפנאי של הנכים, דרך משרד החינוך לחברה למתנ"סים. אך מסתבר כי הסכום שהובטח לא הגיע במלואו ליעדו. ל-ynet נודע שבשנת 2009 הועברו רק 750 אלף שקלים - כתוצאה מכך לאלפי נכים לא תהיה אפשרות לצאת מבתיהם ולהשתלב בחברה.

 

אווה ברששת מערד, המתניידת בעזרת הליכון או כסא גלגלים, אמרה ל-ynet: "אם שאר התקציב לא יועבר, עשרות נכים בערד יישארו בבית וזו התמודדות מאוד קשה. צריך להוציא אותם מהבית, כי כשהם יוצאים - הם רואים שיש מציאות אחרת ולעיתים זה משפיע לחיוב על חייהם. התיאטרון הקהילתי, שצובר תאוצה, פשוט לא יוכל להתקיים והפעילות שלנו תחדל להתקיים גם היא. זה לא יספיק אפילו לסיורים לימודיים שאנחנו מארגנים עבור המדריכים".

 

יואב קריים ממטה מאבק הנכים תקף את הממשלה: "שוב ממשלת ישראל פוגעת בציבור החלש של אנשים עם מוגבלויות, אשר על פי כל הסקרים והמחקרים מתמודדים עם בדידות איומה. החברה למתנ"סים מבצעת עבודה חשובה, שמטרתה יצירת ההשתלבות החברתית. לא רק שמאז מאבק הנכים ב-1999

 הסכום לא הועלה, אלא שמדי שנה משרד החינוך קיבל את כבשת הרש הזו מציבור הנכים ובכך הוא משחיר את פניה של החברה הישראלית ששוב דוחקת את הנכים לשוליים". קריים אמר כי הנכים שוקלים לצאת למאבק.

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "חוק תקציב המדינה לשנים 2009-2010 אושר רק לפני כשבוע ולפיכך המשרד נערך להתאים את התקציב אשר כידוע קוצץ לפעולות השונות של המשרד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיימים לצאת למאבק. אילוסטרציה
צילום: jupiter
מומלצים