שתף קטע נבחר

מפגינים קראו: לעצור את מאגר טביעות האצבע

כ-150 איש הפגינו אמש (ש') בקריאה לביטולו של המאגר הביומטרי, אותו מאגר שיכיל את טביעות האצבע ותמונות הפנים של כל אזרחי ישראל. השר איתן חיזק הערב את ידי המפגינים והזהיר: "המאגר עלול להפוך מאות אלפים לחשודים בפוטנציה ואת ישראל למדינת משטרה"

כ-150 איש הפגינו אמש (ש') ברחבת הסינמטק בתל-אביב נגד החוק שיביא להקמת מאגר של טביעות אצבע ותמונות פנים מזהות של אזרחי ישראל. חלק מהמפגינים במקום היו פעילי "אנונימוס", שתופפו בתופים וחלקם עטו מסכות של גאי פוקס – מחווה לסרט V, המתאר התקוממות אזרחית כנגד שלטון עריץ. חלק מהמפגינים נשאו שלטים האומרים "במה פשענו?" ו"בעיני שטרית כולנו פושעים".

 

עוד על חוק תעודות הזהות והמאגר הביומטרי:

 

 

ההפגנה אמש היא שיאו של מאבק מתמשך כנגד חוק המאגר הביומטרי, שיובא השבוע לאישורה הסופי של הכנסת.

 

באירוע נאמו מספר דוברים, ביניהם חברי הכנסת דב חנין וניצן הורוביץ, פרופ' אלי ביהם דיקאן הפקולטה למדעי המחשב בטכניון, עו"ד אבנר פינצ'וק מהאגודה לזכויות האזרח ועו"ד יהונתן קלינגר – שני האחרונים ממובילי המאבק כנגד המאגר המוצע בחוק.

 

אבנר פינצ'וק, שהיה ראשון הדוברים אמר כי "ישראל לא צריכה להיות הדמוקרטיה הראשונה שהופכת את אזרחיה לשפני הניסיונות של המאגר המסוכן הזה". חברי הכנסת שנאמו הזהירו מפני הכרסום בדמוקרטיה וחבר הכנסת הורוביץ קרא מפורשות לעצור את המאגר.


המפגינים (צילום: בועז ארד)

 

כולנו חשודים אפשריים

בתוך כך, הודיע השר מיכאל איתן, אף הוא מהמתנגדים הבולטים להקמת מאגר ביומטרי כי יפנה מחר לראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת רובי ריבלין ושרי הממשלה בבקשה לעצור את הקמת המאגר ולפצל את אישורו, מאישור חוק תעודת זהות ומסמך נסיעה ביומטרי (החוק הנוכחי כורך יחדיו את הפקת תעודות הזהות והדרכונים החדשים יחד עם הקמת המאגר).

 

"המפגינים הערב מבטאים את רחשי הלב של מאות אלפי אזרחים, שיהפכו בעקבות הפעלת המאגר הביומטרי לחשודים בפוטנציה בכל עבירה שתתרחש במדינה. המאגר הזה יעלה מיליוני שקלים, הסיכון לפגיעה בפרטיות גבוה ותועלתו, אם קיימת, מפוקפקת - והוא עלול להפוך את ישראל למדינת משטרה", אמר איתן. 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כולנו חשודים בפוטנציה
צילום: בועז ערד
מומלצים