שתף קטע נבחר

ח"כ זאב מציע: "מאמינים בבורא עולם" בכל שטר

בהצעת חוק שהניח ח"כ ניסים זאב על שולחן הכנסת, הוא מבקש לקבוע שכל שטר יישא את הכיתוב "אנו מאמינים בבורא עולם". ח"כ ניסים זאב מסביר: "יש דמוקרטיה, אבל מה עם המדינה היהודית?"

המשבר הכלכלי השאיר את כולנו עם הרבה פחות שקלים בארנק. אולי בורא עולם יעזור. הצעת חוק חדשה שהניח היום (ב') ח"כ ניסים זאב מש"ס על שולחן הכנסת מבקשת לקבוע שכל שטר במדינת ישראל יישא את הכיתוב: "אנו מאמינים בבורא עולם".

 

"כסף ושטרי כסף הם במרכז חיינו וראוי שתהא בשטרי הכסף המונפקים על ידי מדינת ישראל תזכורת לאמונה היהודית בדרך המוצעת", כתב ח"כ זאב בדברי ההסבר להצעת החוק. "גם אלה שאינם מקיימים את המצוות, יקבלו באופן זה תזכורת בדבר עקרון יסוד זה בדת ישראל".

 

זאב כותב עוד כי "בהצהרה זו יש אשרור הזיקה שבין עם ישראל, תורת ישראל ועיקר אמונתו. בהקשר זה יש לציין, שהכרזה דומה קיימת בשטרי הכסף המונפקים במדינות אחרות כהצהרה הכלולה בשטרי הכסף האמרקאי 'in god we trust' ועל ידי מדינות אחרות".

 

ח"כ זאב אמר ל-ynet: "אנחנו חיים במדינה יהודית ודמוקרטית ורוצים ליישם את זה הלכה למעשה. הדמוקרטיה קיימת במדינת ישראל, אבל מה עם המדינה יהודית? במה בא לידי ביטוי שאתה אומר מדינה יהודית? עם ישראל בזכות אמונתו חזר לארץ ישראל אחרי גלות של 2000 שנה. העם שרד בזכות אמונתו, ואנחנו בשבוע שחל בו תשעה באב, חורבן הבית".

 

הוא הבהיר כי "מטרה של הצעת החוק היא להזכיר לכל יהודי שהוא צריך להאמין בבורא עולם. מבחינתי, אפשר להתחיל בשטרות הגדולים של 100 ו-200, ולאט לאט ייכנסו כל השטרות. צריכים לדעת שכמה שהשטרות יותר גדולים - גם האמונה צריכה להיות יותר חזקה. לערבים לא אמורה להיות בעיה עם הנוסח הזה, גם הם מאמינים בבורא עולם".

 

 

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) הגיב בזעם להצעת החוק: "מדובר בהצעת חוק תמוהה שאין לה מקום. חבר הכנסת ניסים זאב הוא פנינה בפרלמנט... אני סבור שעל השטרות, לצד ההכרזה כי יש בורא עולם, יש לציין כי אותו בורא ברא גם את זאב עצמו. מדובר ללא ספק באקזמפלר אינטלקטואלי שמייצג מיזוג אנין של טעם טוב וחשיבה קריאטיבית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים