שתף קטע נבחר

המפקד של יאיר ביקש מנתניהו ברכה לבר-מצווה

מדוע נפתח לביקורי הורים בסוף השבוע - לראשונה אי פעם - בסיס המודיעין שבו עובר בנו של רה"מ טירונות? אמש נודע כי מפקד הבסיס ביקש מראש הממשלה ומרעייתו להשתתף בברכה מצולמת לבר-מצווה של בנו. נתניהו ורעייתו נעתרו לבקשה

סיפור פתיחתו למבקרים של בסיס המודיעין שבו שוהה בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, קיבל אמש (יום ב') תפנית, כאשר נודע כי בסוף המפגש ביקש מפקד הבסיס מראש הממשלה לברך את בנו לרגל חגיגת הבר-מצווה שלו. "ראש הממשלה נעתר לבקשה והצטלם", נמסר מדובר צה"ל, בתגובה לידיעה שפורסמה בחדשות ערוץ 2. עוד התברר כי זו הפעם הראשונה אי פעם שבסיס זה נפתח למבקרים.

  

בנו של ראש הממשלה מצוי בטירונות בבסיס של חיל המודיעין בדרום הארץ, והשבוע התברר כי שלושה ימים בלבד לאחר שהתחיל את הטירונות, הוחלט לפתוח את הבסיס לביקור הורים - ובהם גם נתניהו ורעייתו, שהגיעו בסוף השבוע לבסיס בשיירה ארוכה של כלי רכב, באבטחה כבדה של השב"כ. בערוץ 2 דווח כי מפקד הבסיס גילה להיטות מיוחדת לפתוח את הבסיס לביקור הורים, בפגישה שקיים ביום חמישי עם קצין מהאבטחה המטכ"לית שהגיע לביקור, שבה נדונו סידורי האבטחה ליאיר נתניהו.

 

בנימין ושרה נתניהו קיבלו עם שאר הורי הטירונים הודעה שהם יכולים להגיע ולבקר בבסיס, והגיעו. בסוף האירוע, ניגש מפקד הבסיס לראש הממשלה וביקש ממנו לעמוד מול מצלמה שהביא, ולהקליט ברכה מצולמת לבנו, שחוגג את בר-המצווה שלו. נתניהו ורעייתו נעתרו ובירכו את הילד.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "ראש הממשלה ורעייתו ביקרו את בנם החייל, כמו הורים נוספים, ביום שישי האחרון. בבדיקה שנערכה עולה כי האפשרות לביקור הוריו של טוראי נתניהו בבסיס הטירונים עלתה בשיחת תיאום בין מפקד בסיס הטירונים וגורמי האבטחה של צה"ל, במהלכה החליט מפקד הבסיס מתוקף סמכותו לפתוח את הבסיס לביקורי כלל הורי הטירונים. כאמור, לא ראש הממשלה, לא משפחתו, לא לשכתו ולא כל גורם הקשור אליו יזמו את הביקור בבסיס הטירונים, אלא הוזמנו אליו כמו יתר ההורים על ידי מפקדת הבסיס.

 

"בתום ביקור ההורים, ביקש ראש הממשלה להיפגש עם סגל הבסיס על מנת להודות להם ולהביע הערכה לפועלם ולשירותם בצה"ל. בסיום המפגש ביקש מפקד הבסיס מראש הממשלה להואיל ולברך את בנו לרגל חגיגת בר המצווה. ראש הממשלה נעתר לבקשה והצטלם".


פורסם לראשונה 27/07/2009 21:38

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר נתניהו לפני גיוסו
צילום: חיים צח
ראש הממשלה, בנימין נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים