שתף קטע נבחר

בלש בשירות עצמו: ישן באוטו ותפס חותך צמיגים

בדיקה פסיכיאטרית תיערך היום לתושב צפת בן 20, כדי לנסות להבין מה הניע אותו "להיטפל" בכל פעם לרכב אחר למשך חודשים. הלילה הוא נתפס על חם על ידי נהג ההסעות חיים כהן, שנמאס לו להתעורר כל בוקר ולגלות צמיגים מנוקבים

מה מניע אדם לחבל שוב ושוב בצמיגי מכוניתו של אדם אחר? התשובה האוטומטית היא - סכסוך אישי. אלא שתושב צפת שנעצר הלילה (יום ד') עשה זאת, לפי החשד, ליותר מאדם אחד, כאש בכל פעם "נטפל" במשך תקופה לרכב אחר באזור מגוריו. אולי הבדיקה הפסיכיאטרית שצפוי לעבור הצעיר בן ה-20, שמעצרו הוארך הבוקר ביממה, תספק מענה לחידה.

 

הצעיר נעצר בזכות תושייתו של חיים כהן, נהג הסעות תושב העיר, שהחליט להילחם באלמוני שנהג בחודשיים האחרונים לפגוע, מדי כמה לילות, בצמיגי רכבו הפרטי וברכב ההסעות של מקום עבודתו - החונים דרך קבע ברחוב הסמוך לבניין מגוריו. הלילה החליט כהן לישון ברכב ההסעות. לפתע חש טלטול ברכב, וכשהתעורר הבחין בצעיר המנסה לפרק את צמיגיו. הצעיר נבהל והחל להימלט, אולם במהלך מנוסתו מעד - ונעצר על ידי שוטרים שהוזעקו למקום.


חיים כהן עם הצמיגים (צילום: אביהו שפירא)

 

"בשלוש הזדמנויות נגרם נזק לשישה צמיגים של הרכב הפרטי שלי", סיפר הבוקר כהן ל-ynet. "החלטתי להחנות אותו לכמה ימים ליד ביתם של קרובי משפחה, מספר רחובות מביתי, אבל אותו אדם לא התייאש ועבר לחבל ברכב העבודה שלי. ישנתי יומיים ברכב ושום דבר לא קרה. יום לאחר מכן, כשחזרתי לישון בבית, התעוררתי בבוקר ושוב מישהו חיבל בצמיגי הרכב".

 

בשלב מסוים בדרך כהן כמעט התייאש. "החלטתי להחנות את רכב העבודה סמוך לביתו של הסדרן של חברת ההסעות", הוא ממשיך בסיפור, "אבל הגעתי למסקנה שאי אפשר להמשיך ככה. כל בוקר צריכים לבוא לאסוף אותי ואני צריך להספיק להגיע ולהסיע את הילדים שממתינים לי. ישנתי יומיים נוספים ברכב - והיום לפנות בוקר הבחור חזר ותפסתי אותו על חם".

 

לכהן ההמום התברר כי מדובר בצעיר שמתגורר רק כמה מאות מטרים מביתו. אז גם נזכר כי אותו צעיר גרם בעבר נזק גם לרכב של שכן אחר.

 

"מחקירה ראשונית עולה כי החשוד, צעיר תושב העיר, נטפל כל פעם לכלי רכב אחר במשך כמה חודשים, ללא כל סיבה ברורה", אמר מפקד משטרת צפת, רב-פקד רן אופיר. "נהג ההסעות הגיש תלונה על סדרת מקרי החבלה, והבחור נעצר לחקירה".

 

בית משפט השלום בצפת האריך הבוקר את מעצרו של הצעיר ביממה, שבמהלכה הוא צפוי לעבור בדיקה פסיכיאטרית. במשטרה יבדקו אם ישנם מקרים נוספים של תלונות על חבלה בצמיגי כלי רכב בסמיכות למקום שבו הוא מתגורר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים כהן
צילום: אביהו שפירא
מומלצים