שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  "המרעיבה" לא התייצבה לחקירה: "חשה ברע"

  אתמול ספגו שוטרים שבאו לבית המשפחה אבנים, והיום הגיעה ההתעלמות של האם החשודה מהחוקרים לשיאה. פרקליטה טוען: "ניסינו לתאם מועד חלופי אך המשטרה לא חזרה אלי"

  האם החשודה שהרעיבה את בנה הפעוט ושוחררה לביתה, ממשיכה להתעלם מהמשטרה. הבוקר (יום ד') היא לא הופיעה לחקירה שנקבעה לה מבעוד מועד.

   

  בתגובה לפרסום העניין אמר פרקליטה של האם, עו"ד דוד הלוי: "לאחרונה אנו עדים להדלפות שונות מצד המשטרה וכלי התקשורת, שתכליתן להשחיר את מרשתי ולפגוע בה. אתמול שמענו על מסמך חסר משמעות של ד"ר וייל, והיום אנו שומעים כי מרשתי הוזמנה לחקירה ולא התייצבה".

   

  "מלבד החוצפה שיש בהדלפת עניין החקירה לכלי התקשורת, יצוין כי שוחחתי עם גורמי המשטרה והסברתי להם כי מרשתי חשה ברע", הוסיף עו"ד הלוי. "הובטח לי כי המשטרה תחזור אליי לצורך תיאום מועד חלופי, אך המשטרה העדיפה להדליף טענות חסרות אחיזה במציאות במקום לתאם עמי מועד חלופי. מדובר בהתנהלות שערורייתית".

   

  מקורב למשפחת האשה אמר ל-ynet גם הוא כי במשפחה הופתעו מאוד מהפרסומים הבוקר על אי-התייצבותה לחקירה, זאת בשעה שהיא ממתינה לעדכון על מועד חלופי. לדבריו, "כנראה שמישהו במשטרה מתוסכל ולחוץ עד שהוא בוחר להשמיץ אותה בתקשורת במקום לעמוד בסיכומים".

   

  גם בחקירותיה הקודמות לא שיתפה האם החשודה פעולה עם החוקרים, שהעבירו את המידע על כך לפרקליטות, כדי שזו תחליט האם לנקוט בצעדים כלשהם. אתמול, אגב, באו שוטרים לביתה של לצורך פעולות חקירה - שטיבן לא נמסר - וספגו מטר אבנים.

   

  הפעוט שהורעב לפי החשד, הועבר בתחילת השבוע מבית החולים "הדסה" עין כרם - כלפיו השמיעו אנשי העדה החרדית טענות קשות - למוסד רפואי אחר במרכז הארץ. הילדים האחרים, אותם מבקשת המשטרה לחקור בעזרת חוקרים של משרד הרווחה, עדיין לא נפגשו עמם, מאחר שהאב לא איפשר זאת.

   

  אתמול נחשף ב-ynet שהפסיכיאטר שבדק את האם, ד"ר יעקב וייל, חזר בו מקביעתו שהיא "תוכל להמשיך בביצוע תפקידי הורות כלפי ילדיה ללא כל סכנה".

   במכתב ששלח לרבנים הוא הסביר שלא היו בידיו הכלים לקבוע זאת. בית המשפט הסתמך בין היתר על אותה קביעה כשהחליט לשחררה למעצר בית, אולם גם לאחר הזגזוג - לא שינתה השופטת שולמית דותן את ההחלטה.

   

  בתגובה לשינוי העמדה של הפסיכיאטר אמר איש התקשורת החרדי דודי זילברשלג, המייצג את משפחת האם, כי "השכל הישר אומר שבמצב כזה עדיף למלא את הפה מים. כנראה שמתקיימת בנו האגדה המפורסמת של רבי נחמן מברסלב על 'תבואת שיגעון' שכל בני המדינה אכלו ממנה ויצאו מדעתם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לבית המשפט היא באה, בשבוע שעבר
  צילום: גיל יוחנן
  ד"ר וייל. הזיגזג
  צילום: עטא עוויסאת
  מומלצים