שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שירות Google Voice לא התקבל לחנות של אפל

  גוגל ניסתה להביא את שירותי העזר לטלפוניה שהיא מציעה למשתמשיה גם לבעלי iPhone, אך אפל לא הסכימה להפיץ את היישום, והציתה שוב את המתנגדים ל"גן הסגור" שהיא מנהלת

  יישומים שונים שהציעו את שירותי Google Voice לא אושרו להפצה בחנות היישומים של המכשיר. Google Voice הוא אסופה של שירותי עזר לטלפוניה, כמו שירותי תא קולי, הפניות שיחה, ריכוז מספרי טלפון שונים תחת מספר אחד ועוד. זאת על פי דיווח של PC World.

   

  ככל הנראה, אפל לא הסכימה להפיץ את היישומים מכיון שאלה עלולים לפגוע בשירותים בתשלום אותם מספקות הספקיות הסלולריות בהן נמכר ה-iPhone. זאת במסגרת המדיניות "הגן הסגור" של אפל, שקובעת כי רק יישומים שאושרו מראש על ידי החברה יוכלו להמכר באופן רשמי לבעלי המכשירים.

   

  יישומי Google Voice כבר קיימים למכשירי בלקברי של חברת RIM, ומכשירים המריצים את מערכת ההפעלה הסלולרית אנדרואיד של גוגל. דחייתו של היישום ל-iPhone יכול להציב אותו בעמדת חסרון לעומת מכשירים אלה, ומשתמשים רבים כבר הביעו תרעומת על כך, וקראו לאפל להפסיק את המונופול שלהם על היישומים למכשיר.

   

  בישראל: בעיות בתוכנות ה-VOIP

  אמנם המקרה של אפל ו-Google Voice לא רלוונטי לישראלים, כיוון שהשירות של גוגל עדיין לא זמין למשתמשים בארץ, אך המקרה מזכיר מהחבינה התחרותית, סיפור דומה שאירע מוקדם יותר החודש, בו נודע שסלקום חוסמת גישה לתוכנות VOIP (שיחות

  טלפון הנעשות דרך האינטרנט) בחבילות גלישה סלולריות מסויימות.

   

  סלקום חסמה את הגישה לשירותי VOIP, שעלולות לנגוס בהכנסות החברה משיחות קוליות, ללקוחות חדשים, אלא אם הם רכשו חבילת גלישה ללא הגבלת נפח או גלשו במסלול מזדמן - אופציות יקרות באופן יחסי לחבילות הגלישה האלטרנטיביות שמציעה החברה.

   

  משרד התקשורת, בתגובה לתלונות על סלקום מצד אחת מהחברות המציעה שירותי VOIP, הוציא הודעה המגנה את חסימת השירותים, וציין כי הוא רואה חשיבות גדולה בניטרליות הרשת.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים