שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סין מציגה: 1.3 מיליארד אזרחים, 13 מיליון הפלות
  בורות בכל הנוגע למניעת הריון ומחלות מין הן בין הסיבות העיקריות להפלות הרבות שמתבצעות בסין. "סקס כבר לא נחשב לטאבו עבור אנשים צעירים, והם חושבים שהם יכולים ללמוד כל מה שהם צריכים מהאינטרנט", אומר גניקולוג

  אחרי שנלחמה בילודה המוגברת, האם תיאלץ סין להיאבק גם בהפלות? העיתון "צ'יינה דיילי" דיווח היום (ה') כי מדי שנה מתבצעות כ-13 מיליון הפלות במדינה המונה יותר מ-1.3 מיליארד אזרחים.

   

  על פי הדיווח, פחות משליש מהמתקשרים ל"קו החם" בשנגחאי

  ידעו כיצד להימנע מהריון ורק חמישית מהם ידעו על מחלות מין. "סקס כבר לא נחשב לטאבו עבור אנשים צעירים, והם חושבים שהם יכולים ללמוד כל מה שהם צריכים מהאינטרנט", אמר הגניקולוג יו דונגיאן מבית החוילם הצבאי בעיר, "אבל זה לא אומר שהם פיתחו הבנה או גישה הולמת".

   

  על פי מידע רשמי, כשני שליש מהנשים שעוברות הפלות בסין הן נשים בנות 20 עד 29, רובן רווקות. עד לשנות ה-90 נהגו הרופאים לשאול למצבן המשפחתי של הנשים שהגיעו למרפאות ההפלה, שהוקמו כחלק מהמערכת לתכנון המשפחה אשר הגבילה זוגות עירוניים להולדת ילד אחד בלבד.

   

  חשש: חינוך מיני יעודד פעילות מינית 

  מידע על דרכים למניעת הריון ניתן בעיקר לזוגות צעירים. על פי ההערכות, נשים רווקות מבקשות

  לעבור הפלה משום שעל פי החוק, אמהות רווקות לא יכולות לקבל כרטיס רישום למשק בית עבור הילד. אזרחים שלא מחזיקים בתעודה כזאת מתקשים לקבל גישה למערכות החינוך והבריאות ולשירותים ציבוריים אחרים.

   

  וו שאנגצ'ון, מנהל מחלקה בוועדה לאוכלוסיה הלאומית ותכנון המשפחה, סיפר כי כעשר מיליון גלולות למניעת הריון נמכרות בסין מדי שנה וככל הנראה הפלות רבות מתקיימות במרפאת בלתי רשומות. סן שיאוהונג ממחלקת החינוך של רשות תכנון המשפחה בשנגחאי לא אופטימי בנוגע לסיכויים לקידום חינוך מיני בבתי הספר. לדבריו, מורים והורים רבים חוששים שהדבר יעודד בני נוער להיות פעילים מינית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מידע על מניעת הריון ניתן בעיקר לנשואים
  צילום: liquidlibary
  מומלצים