שתף קטע נבחר

הודו: משליכים תינוקות מגגות כסגולה לבריאות

ארגוני זכויות אדם בהודו זועמים על מנהג לפיו משליכים מוסלמים פעוטות מגג מסגד כסגולה לבריאות ושגשוג. הטלוויזיה הציגה את התינוקות צווחים מאימה, אך הרשויות טוענות כי מעולם לא דווח על נפגעים

הודו ידועה כמדינה בעלת עושר רב של דתות, אמונות ומנהגים - אבל ארגוני זכויות האדם בהודו החליטו לצאת למאבק במנהג מוסלמי עתיק שלטענתם גובל בהתעללות וסכנת חיים: השלכת תינוקות מגגות מסגדים כסגולה לבריאות ושגשוג עבור משפחות הילדים.

 

מדובר בנוהל קבוע במסגד באבא עומר דורגה שבעיר שולפור, דרומית למומבאי. על פי המסורת, הנשמרת כבר 700 שנים, מעלים את התינוקות לגג המסגד, בגובה של 15 מטרים, מנערים אותם באוויר ואז משליכים אותם מהגג - עד שהם נוחתים על סדין שנמתח קצת מעל פני הקרקע.

 

רשתות הטלוויזיה במדינה שתיעדו את המנהג שידרו את תמונות הפעוטות, כולם בני פחות משנתיים, כשהם צורחים מאימה בעודם מושלכים באוויר. עם זאת, הרשויות המקומיות טענו כי לא דווח על נפגעים בשנים הארוכות בהן מתקיים המנהג באזור.

 

ארגוני זכויות אדם בהודו הסבירו כי שימור המנהג המסוכן נעוץ בין היתר בשיעור התמותה הגבוה באזורים הכפריים של המדינה - ובאמונתם של האנשים שם כי הדבר יסייע לבריאות ואריכות ימים.

 

"זה מעיד על הכישלון המוחלט של הרשויות המקומיות למנוע את המנהג הזה וליצור

מודעות לבריאותם ושלומם של ילדים", אמר פעיל בארגון זכויות אדם בניו דלהי. "הדבר אף משקף את קושי הנגישות לשירותי בריאות, עובדה המכריחה אנשים להאמין במנהג חסר היגיון זה", הוסיף.

 

למרות ההתרעמות הציבורית, הרשויות באזור לא מיהרו להודיע על איסור קיומו של המנהג. הוועדה הלאומית להגנה על הילד בהודו, לעומת זאת, כבר מסרה כי הורתה לפתוח בחקירה על רקע חשיפה המנהג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
צווחים באימה
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
מומלצים