שתף קטע נבחר

נשיא סוריה לצבא: הגולן אינו נתון למשא ומתן

באגרת ששלח לצבא סוריה לרגל 64 שנים להקמתו, כתב בשאר אסד כי "השלום והכיבוש אינם יכולים לדור בכפיפה אחת" וכי דרישותיה של ישראל הן ניסיון התחמקות מהשלום

נשיא סוריה, בשאר אסד, אמר הבוקר (שבת) כי החזרת רמת הגולן מידי ישראל "אינה פתוחה למשא ומתן" וכי "השלום והכיבוש אינם יכולים לדור בכפיפה אחת". באגרת ששלח לצבא סוריה לרגל יום השנה ה-64 להקמתו, כתב אסד כי ישראל מנסה להתחמק מהשגת שלום בדרישותיה.

 

"דרישותיה של ישראל עומדות בסתירה לשלום. אנו קוראים לשלום צודק וכולל,

אולם ישנו הבדל גדול בין קריאה אמיתית לביסוס השלום הזה בהתאם להחלטות הבינלאומיות, ובין קבלת דרישותיה של ישראל הסותרות את מרכיבי השלום בניסיון להתחמק מהשגתו".

 

עוד ציין הנשיא הסורי כי "השלום והכיבוש סותרים זה את זה והם אינם יכולים לדור בכפיפה אחת. השבתן האדמות הכבושות עד לגבול ה-4 ביוני היא דבר שאינו נתון למשא ומתן או להתמקחות. הגולן הערבי-סורי יישאר ערבי וסורי והוא יחזור במלואו לחיקה של המולדת".

 

לפני כשבוע נועד אסד עם השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל. הפגישה הוגדרה "חשובה וחיוביות" ובסיומה אמר מיטשל כי חידוש השיחות בין ישראל לסוריה היא "מטרה לטווח הקרוב" עבור וושינגטון. "אם אנחנו רוצים להצליח, אנו זקוקים שגם הערבים וגם הישראלים יעבדו יחד איתנו כדי להביא לשלום כולל.

אנו נברך על שיתוף פעולה מצד סוריה במאמץ ההיסטורי הזה", ציין שליחו של הנשיא האובמה. הוא לא פירט מה על סוריה לעשות ולא התייחס לתמיכתה בחמאס, שהעיבה על הקשרים עם ארה"ב בשנים האחרונות.

 

כמה ימים לפני פגישת אסד-מיטשל, נועד נשיא סוריה עם ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, ודן עמו בחידוש המשא ומתן העקיף בתיווכה של אנקרה. לאחר הפגישה דיווח העיתון הקטארי "אל-ווטן" צפי גורמים טורקים כי ישראל היא זו שפנתה לאנקרה בבקשה לחדש את התיווך.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסד. "הגולן יישאר סורי"
צילום: AP
מומלצים