שתף קטע נבחר

חיפושים אחר היורה במרכז ההומו-לסבי בת"א

שעות לאחר מסע הירי הרצחני במרכז הקהילה ההומו-לסבית, בו נרצחו ניר כץ מגבעתיים וליז טרובישי מחולון - בבתי החולים מאושפזים עדיין עשרה פצועים. המשטרה ממקדת את מאמצי החיפוש במישור המודיעיני. במועדון הוצבו שלטים "די להומופוביה" לזכר שני הנרצחים

המשטרה ממשיכה הבוקר (יום א') בחיפושים אחר היורה במפגש חברי הקהילה ההומו-לסבית בתל-אביב, בו נרצחו שני צעירים - ניר כץ בן 26 מגבעתיים וליז טרובישי בת 16 וחצי מחולון, ונפצעו כעשרה - בהם שלושה במצב קשה. אחרי שבמהלך הלילה נפרשו בעיר שוטרים רבים, מתרכזים הבוקר מאמצי האיתור במישור המודיעיני. חקירת המקרה הועברה לימ"ר תל-אביב ולבקשת המשטרה הוטל צו איסור פרסום על פרטי החקירה.

 

התקפה רצחנית במרכז הקהילה - סיקור מקיף ב-ynet:

 

בבתי החולים מאושפזים עדיין עשרה פצועים מהירי. שבעה מהפצועים נותחו במהלך הלילה, ושניים נוספים צפויים לעבור ניתוח להוצאת רסיסים וקליעים. בבית החולים איכילוב בתל אביב מאושפזים שני פצועים במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ ופצוע שמצבו מוגדר בינוני.

 

בשיבא בתל-השומר מאושפז פצוע קשה שמורדם ומונשם ושלושה פצועים באורח קל עד בינוני. בוולפסון בחולון מאושפזים שניים במצב קל. במשטרה אמרו כי כל כיווני החקירה פתוחים, ובהם גם האפשרות שמדובר בפיגוע שנאה.

 

שעות לאחר מסע הירי הרצחני במרכז המפגש לבני-נעור "ברנוער", הוצבו במקום שלטים "די להומופוביה" ודגלים של קהילת ההומואים, הלסביות, הביסקסואלים והטראנסג'נדרים - עדות שקטה לזוועה שהתחוללה שם אמש.

 

סמוך לשעה 22:40 נשמעו יריות מנשק אוטומטי במרכז ההומו לסבי שבלב תל-אביב. מהמקום נמלט אדם לבוש שחורים, שנראה מאוחר יותר באזור שדרות רוטשילד. מפקד המחוז, ניצב שחר אילון, אמר לכתבים במקום בתקרית כי לא היה מידע מוקדם על התקפת הירי ולא היו איומים על חברי האגודה ההומו לסבית.

 

ראש העיר תל-אביב, רון חולדאי, הביע זעזוע מהאירוע ואמר כי "תל-אביב-יפו מהווה מאז הקמתה מעוז של פלורליזם, סובלנות ופתיחות ואיש לא יצליח לפגוע באופייה של העיר. נמשיך להעניק לקהילה הגאה בית חם בעירנו וניאבק על זכותו של כל אדם לחיות את חייו בעיר ע"פ אמונתו ומצפונו".

 

הקהילה הגאה פתחה קו סיוע מיוחד לתמיכה בחבריה: 03-6205591.

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית-אור
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים בזירת אירוע הירי
צילום: ירון ברנר
מדליקים נרות לזכר ההרוגים
צילום: ירון ברנר
מומלצים