שתף קטע נבחר

הארכיבישופ הקתולי: הרשת מעודדת התאבדויות

וינסנט ניקולס, הארכיבישופ מווסטמינסטר, טוען כי רשתות חברתיות מעודדות יצירת קשרים חברתיים שטחיים

ראש הכנסייה הקתולית באנגליה ובוויילס מודאג לגבי השימוש המוגזם במיילים ובהודעות SMS. לדבריו, הטכנולוגיות האלו יוצרות קשרי חברות רדודים והן קובעות את הטון בחיי הקהילה של היום, כך אמר בראיון שפורסם ביום א' האחרון בעיתון הטלגרף.

 

וינסנט ניקולס, הארכיבישופ מווסטמינסטר, אמר גם כי הרשתות החברתיות, כדוגמת Facebook, מובילות ל"קשרים ארעייים", שמתמוטטים מהר ומעלים את שיעור ההתאבדויות. "חברות אינה מצרך - זה משהו שדורש עבודה קשה והשקעה לא מועטה, כשמדובר בחברות אמיתית", אמר ניקולס לטלגרף.

 

"אני חושב שקיימת דאגה ששימוש מופרז או בלעדי בטקסט ובמיילים כאמצעים חברתיים עשוי לגרום לנו לאבד את היכולת לתקשורת בינאישית, שהינה הכרחית לחיים ביחד ולבניית קהילה", אמר. הארכיבישופ בן ה-63 ציין גם כי לדעתו, יותר מדי מידע אלקטרוני גורם ל"דה-הומניזציה ומוביל לאובדן כישורים חברתיים, כמו הבנת שפת הגוף הבסיסית של הזולת, למשל.

 

בנוסף, רשתות חברתיות מעודדות ילדים לשים דגש על צבירת מה שיותר "חברים", במקום לבנות חברויות עמוקות ומועטות יותר, אמר. "אצל צעירים, אחת הסיבות הבולטות להתאבדויות היא טראומה שנגרמת מקשרים ארעיים כאלו. הם נכנסים לקשרים וירטואליים, כשאלו מתמוטטים הם הופכים מדוכאים", טען ניקולס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
SMSים מרדדים מערכות יחסים?
צילום: index open
מומלצים