שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בי"ח העמק: אל תבקרו חולים בגלל שפעת חזירים
  אם יש לכם קרובים המאושפזים בבית החולים העמק ואתם מתכוונים לבקרם - כדאי שתישארו בבית. בצעד נדיר ויוצא דופן מבקשים בבית החולים להימנע מביקורים כדי להקטין סיכויי ההדבקה בשפעת החזירים

  בבית החולים העמק בעפולה פונים לציבור המבקרים ומבקשים להימנע מלבקר חולים המאושפזים במוסד כדי למנוע תחלואה מיותרת והידבקות בשפעת החזירים. בנוסף, בית החולים מאפשר כניסת מלווה אחד בלבד לכל חולה שמגיע למיון כדי למנוע סכנת הדבקה במחלה.

   

  מנהלת המרכז הרפואי העמק, ד"ר אורנה בלונדיים הסבירה: "כאשר אנשים בריאים באים במגע עם חולים, בהם חולים בווירוס השפעת הנוכחי, קיימת סכנת הידבקות והדבקת מעגלים נוספים של אנשים. אם נצליח לצמצם את כמות המבקרים בבית החולים נוכל לצמצם סכנת הידבקות".


  מתמגנים ב"העמק"

   

  עוד אמרה: "למרות שביקור חולים נחשב מצווה בדתות רבות, יש לקחת בחשבון שעבור אוכלוסיות כמו תינוקות, ילדים ואנשים שחולים במחלות כרוניות ביקור אצל קרוב משפחה המאושפז בבית החולים עלול לגרום להדבקה ולתחלואה מיותרת"

   

  גהה: מאושפזים נדבקו בשפעת החזירים ושוחררו הביתה

  בימים האחרונים נדבקו 14 נערים המאושפזים במחלקה ד' בבית החולים הפסיכיאטרי גהה במחלת חום והם חשודים כחולים בשפעת החזירים. בבית

  החולים התייעצו עם משרד הבריאות והחליטו לשחרר לביתם כמה בני נוער שהיו במצב יציב מבחינה פסיכיאטרית כדי לצמצם את ההדבקה למינימום.

   

  בנוסף, בני הנוער שנשארו במחלקה לא יצאו לפעילויות מחוצה לה כדי למנוע הדבקה ואנשי הצוות במחלקה משתמשים באמצעי מיגון.

   

  מבית החולים נמסר כי כל המאושפזים במחלקה מוגדרים כעת כבריאים ולפי הנחיות משרד הבריאות לא נלקחו בדיקות מעבדה כדי לוודא שהם אכן היו חולים בשפעת החזירים.  

   

  בשעה הקרובה צפוי להתקיים דיון נוסף בנוגע לרכש חיסונים נגד שפעת חזירים, בהשתתפות נציגים ממשרד ראש הממשלה, ממשרד הבריאות וממשרד האוצר. על הפרק סוגיית המימון לרכישת החיסונים. סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן אמר מספר פעמים כי הוא מתנגד לכך שרכישת החיסונים תבוא על חשובון תקציב סל התרופות, המיועד לרכישת תרופות חדשות. 

   

  ח"כ אדטו: יש צורך בהסברה, לא בבהלה

  עם זאת, יש מי שמנסה להפחית את רמת הפאניקה בכל הקשור לשפעת החזירים. חברת הכנסת רחל אדטו (קדימה) מתחה היום (ג') ביקורת על הודעות משרד הבריאות בתקשורת בנוגע למחלה, וטענה כי "התייחסות הממשלה והמשרד לנושא אינה מאוזנת, ויוצרת בהלה בציבור".

   

  לדברי אדטו, "יש לזכור שבכל שנה מתים בין 700 ל-1,000 איש משפעת החורף הרגילה, וחשוב להדגיש שכל המקרים הקשים בארץ עד כה היו מקבוצת הסיכון. יש כעת צורך בהסברה, ולא בבהלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בית חולים העמק. לא לבקר חולים
  צילום: שרון צור
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים