שתף קטע נבחר

"הוא היה כמו סבא טוב, ואנס לי את הילדה"

אמה של הילדה בת ה-11 שנאנסה לפי החשד בידי ידיד משפחה, לא מצליחה לישון: "לא היו לי סיבות לחשוד. היא סיפרה שהוא אמר לה 'אשתי לא נותנת לי, אז אני עושה את זה איתך". מעצרו של החשוד הוארך והוא טוען: הכל עלילה, בגלל סכסוך כספי

"אמא, פחדתי. בגלל זה לא סיפרתי לך. אני לא רוצה לראות אותו יותר" - כך אמרה הילדה בת ה-11 לאמה לאחר שנחשף כי שרל סיטבון, בן 69, חשוד שנהג לאנוס אותה בשנה האחרונה. בזעזוע ובכעס סיפרה היום (ד') האם על הטראומה שעברה בתה. "סמכתי עליו, הוא היה כמו סבא טוב. אני מקווה שייכנס לכלא ושהאסירים יעשו לו את מה שעשה לה".

 

לדברי האם, לא הייתה לה סיבה לחשוד שמעבר להיותו "סבא טוב" סיטבון גם מבצע את המעשים בבתה. "אני לא מבינה איך בן אדם שכל בוקר הולך לבית כנסת עושה דבר כזה".

 

המשפחה עלתה לפני מספר שנים, והילדה עברה בארץ תאונת דרכים ממנה היא עדיין משתקמת. "השקענו בטיפול על מנת שתהיה עצמאית, לימדנו אותה להסתדר כדי שלא תהיה צמודה אליי", היא תיארה.


החשוד בבית המשפט. "עלילה חסרת מצפון" (צילום: עידו ארז)

 

"את סיטבון הכרתי במקרה וידעתי שיש לו ילדים ונכדים, הוא היה בן בית אצלנו. הוא עזר לי בזמן שהיה לי מאוד קשה. כדי שהילדה תהיה פחות איתי הסכמתי שהוא מדי פעם ייקח אותה לטייל, לא ראיתי בזה שום דבר מסוכן או חשוד. סמכתי עליו, הוא היה כמו סבא שלהם".

 

אחרי ההלם: האמא נפגשה עם החשוד

הפרשה נחשפה בסוף השבוע, לאחר שהילדה המותקפת סיפרה לאחותה שמשהו לא בסדר עם התנהגותו של "הסבא", שהיא מפחדת ממנו וכי הוא "עושה לה דברים אסורים". האם אמרה שהאחות סיפרה על כך לקרובת משפחה, וזו סיפרה לה.

 

"קיבלתי שוק. דיברתי עם הילדה ואמרתי לה שהיא לא צריכה לפחד", הוסיפה האם. "ראיתי עליה שהיא מפחדת, הצלחתי לשכנע אותה שאין לה מה לפחד ושנעשה הכל בשבילה". לדברי האם, אז חשפה הילדה את הפרטים וסיפרה כיצד היה לוקח אותה לטייל ברכבו ומגיע למקומות שוממים, בהם חוות סוסים, והראתה היכן היה מחנה את הרכב. "בזמן המעשים לפעמים הוא היה מחזיק בכוח בשערותיה", טענה.

 

"הילדה סיפרה לי שהוא תמיד היה אומר לה כי זה סוד בינהם, שלא תגיד מילה מכיוון שאני אעשה לו בעיות. היא סיפרה גם שהוא אמר לה - 'אני נותן לך כסף על זה', וגם שאשתו לא מוכנה לקיים איתו יחסי מין, אז בגלל זה הוא עושה את זה איתה".

 

מאז שנודע לה על המעשים, אין לה רגע שקט. "כששמעתי את דברי הילדה הרגשתי כמו זומבי. מה שהוא עשה זה ממש להשפיל אותה. גם ככה בקושי הייתי ישנה בלילות בגלל התאונה שעברה, עכשיו אני לא יכולה לישון בכלל. המצב שלה ממש הידרדר".

 

לאחר הזעזוע, האם התקשרה לסיטבון. לדבריה, באותו ערב הוא לא ענה.

 "למחרת הוא חזר אליי וביקשתי ממנו שיבוא ויפגוש אותי. כשהוא הגיע שאלתי אותו - למה התעסקת עם הבת שלי? הוא ענה שזה לא הוא אשם, והילדה היא זו שביקשה ממנו לעשות לה את הדברים, וכל מה שהיא מספרת זה שקר. אני מכירה את הילדה שלי, לא יכול להיות שהיא יודעת ומכירה בכלל דברים כאלה". 

 

סיטבון הובא היום לבית משפט השלום בנתניה, שם הוארך מעצרו בחמישה ימים. סניגורו, עורך הדין צחי רז, אמר: "מדובר בעלילה מרושעת, חסרת מצפון ורגש, כתוצאה מנקמה של האם בחשוד עקב סיבוכים כספיים. מרשי מעולם לא נגע בילדה ולא היה נוגע בה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
אמה של הילדה. "סמכתי עליו, יש לו נכדים"
צילום: עידו ארז
החשוד בבית המשפט. "הכל עלילה"
צילום: עידו ארז
מומלצים