שתף קטע נבחר

האגודה ההומו-לסבית נגד יוצר קבוצה בפייסבוק

נציגי האגודה ההומו-לסבית מיהרו להגיש הלילה (ד') תלונה במשטרה כנגד יוצר קבוצה בפייסבוק בשם "גם אני שונא הומואים". הראשונים טוענים כי האחרון קרא לרצח. מנגד, הופצה בפייסבוק קריאה המכנה את היוצר "יהודו-נאצי"

בימים האחרונים נפתחה בפייסבוק קבוצה תחת הכותרת "גם אני שונא הומואים". לקבוצה הצטרפו אומנם רק 167 חברים, מספר זניח לכל הדעות - אך הקבוצה הזו הצליחה להרגיז את אנשי הקהילה ההומו-לסבית ותומכיהם, שעדיין מנסים להתאושש מהרצח שאירע במרכז לנוער של הקהילה במוצאי שבת האחרונים.

 

בטקסט הפתיחה של הקבוצה (שבינתיים הוסרה מפייסבוק) נכתב כך: "אם גם לך בא להרוג כל הומו שאתה שומע עליו, אם גם לך לא אכפת ממה שקרה במוצאי שבת, אם גם אתה חושב שהומואים לא צריכים להתגאות בסטייה המינית שלהם, אם גם לך נמאס לראות אותם עושים מצעדים בירושלים, תצטרף לקבוצה

הזו ואולי נצליח להשתיק את ההומואים במדינה הזאת".

 

אנשי האגודה ההומו-לסבית התייחסו לקיומה של הקבוצה ברצינות יתרה, ומיהרו להגיש תלונה במשטרה נגד פותח הקבוצה. איציק סרור, דובר אגודת הלהט"ב (לסביות, הומואים, טרנס ובי-סקסואלים) אמר הערב:

 

"אתמול בלילה קיבלנו הזמנה בפייסבוק להצטרף לקבוצה "גם אני שונא הומואים", וכך למעשה גילינו אליה. יש שם כתובות נאצה, אחד אפילו כתב שהוא זה שעשה את הפיגוע בת"א.

 

ראינו שמדובר בקבוצה בה חברים 134 בני אדם, רובם צעירים ואצל חלקם מופיעים פרטים מלאים כמו מספרי טלפון, מקום מגורים וכולי. הגשנו תלונה בשעה שתיים בלילה לסניף משטרת לב תל אביב. אנחנו מצפים שהמשטרה תמצא את פרטי האנשים ותעצור אותם

".

 


 

קבוצות שנאה להומוסקסואליים בפייסבוק

 

יוצר הקבוצה - "יהודו-נאצי"

יוצר הקבוצה, בתחילה הכחיש את עצם מעורבותו בהקמת הקבוצה, אך בשלב מאוחר יותר פרסם התנצלות.

 

ההומוסקסואליים ותומכיהם הזועמים לא הסתפקו בתלונה במשטרה - הם פנו להנהלת פייסבוק בדרישה להסיר את הקבוצה (תחת הטיעון של "דברי שנאה" המצוין כעילה להסרה).

 

במקביל, אחד מהם נרשם כמנהל הקבוצה וערך בה כמה שינויים: שם הקבוצה שונה ל"גם אני אוהב הומואים" וכך גם שונה הטקסט והתמונות הנלוות.

 

אך נדמה שיוצרי הקבוצה לא לבד, וכי מתנגדיהם אף הם לא בוחלים ברדיפה אישית: במהלך היום (ד') הופצה קריאה ברשת החברתית, שכוללת את פרטיהם האישיים של יוצרי הקבוצה, כתובתם והרקע הצבאי שלהם - תוך קריאה לדווח עליהם לשלטונות הצבא. יוצרי הקבוצה אף מכונים שם "יהודו-נאצים צעירים".

 

יש לציין כי בפייסבוק חברים כיום, קצת מעל למיליון וחצי ישראלים (לפי נתוני Checkfacebook.com). חברי קבוצת השנאה המקורית, אינם מהווים יותר מכמאית האחוז מכלל הישראלים החברים ברשת החברתית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים