שתף קטע נבחר

מופז ל-ynet: פריימריז - עד שנה לפני הבחירות

המאבק הפנימי בקדימה ניצת מחדש - מספר 2 תוקף את לבני, טוען כי התקנון לא דמוקרטי - ונוקב במועד לבחירות פנימיות. "צריך לגבות את פעילי השטח ולגבש במועצה עמדה בכל נושא"

ציפי לבני, מאחוריך: אחרי שקרא קבל עם וחברי מועצת קדימה להקדים את מועד הבחירות המקדימות במפלגה, שאול מופז כבר מגבש את לוח הזמנים. בשיחה עם ynet אמר מופז אמש (יום ה') כי הוא דורש לקבוע בתקנון שהפריימריז יתקיימו כשנה וחצי עד שנה לפני מועד הבחירות הכלליות, ולא חודשיים-שלושה כפי שקבוע כעת.

 

מספר 2 במפלגת האופוזיציה הדגיש את הביקורת: "התקנון של קדימה היום הוא דרקוני, לא דמוקרטי, שלא מתאים לתנועה שחרתה על דגלה פוליטיקה אחרת. התקנון צריך לקבוע את לוחות הזמנים להתמודדות על ראשות קדימה. קדימה לא צריכה לפחד לקבוע מועד להתמודדות".


תקנון דרקוני? לבני, אמש בכינוס (צילום: באדיבות דוברות קדימה)

  

מופז גם תקף את השיטה שבה ניתן לקיים הצבעות באמצעות שליחים ואמר: "השיטה הזו של שליחים ויוני דואר לא מתאימה". אנשי לבני הזכירו כי הוא דווקא לא התנגד בעבר להצבעה באמצעות שליחים - כאשר המועצה אישרה את שריונו למקום השני. "אני לא ביקשתי שיעשו שליחים, ואני לא ביקשתי להיות מספר 2. היא רצתה לעשות את זה כדי שזה לא יהיה מעורב בפריימריז", השיב מופז.

 

מופז הבהיר כי בין הדברים שאמר אמש בכינוס מועצת קדימה לבין הדברים שפורסמו ב-ynet מתוך הנאום שהכין - אין כל הבדל, ולדבריו העיקרון הוא שקובע: "הדברים שאמרתי היו חריפים יותר מאלה שכתבתי, בסך הכל החלפתי פה מילה ושם מילה".

 

לדבריו, המפלגה צריכה לתת גיבוי לפעילי השטח ו"לבנות מועצה מכובדת ולהרחיב אותה. קדימה צריכה

לגבש את עמדותיה בנושאים חברתיים, כלכליים ומדיניים ולקיים עליהם דיונים במועצה". בנוסף, הוא דורש עמדה בכל נושא - במיוחד בנושאים המדיניים והחברתיים. "לנתניהו אין עד היום תוכנית מדינית. הוא לא מוביל, למרות שהוא צריך לעשות זאת. הוא מובל. הממשלה נכשלה ביצירת תוכנית מדינית", אמר.

 

מופז ציין כי הפריימריז לראשות התנועה צריכות להתקיים שנה עד שנה וחצי לפני הבחירות, על מנת לאפשר למפלגה להתאחד סביב המנהיג הנבחר ולהכין תוכניות בתחומים שונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. אמרתי דברים חריפים ממה שהכנתי
צילום: ירון ברנר
מומלצים