שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח בקהיר: סוכל תכנון להתנקש בשגריר ישראל
  העיתון המצרי "אל-מסרי אל-יום" דיווח כי בנוסף לכוונה להתנקש בחייו של שלום כהן, התכוונה "חולית אל-זייתון" לפוצץ את שגרירות ישראל בקהיר. שלושה חשודים נעצרו והודו. מדובר באותה חוליה שביצעה לפני כחצי שנה את הפיגוע בשוק בקהיר

  נחשפה מזימה להתנקשות בחייו של שגריר ישראל במצרים, שלום כהן - כך דיווח הערב (שבת) העיתון המצרי "אל-מסרי אל-יום". על-פי הדיווח, מפקדים ופעילים בחולית "אל-זייתון" הודו כי זממו בשנה שעברה להתנקש בחיי השגריר, לפוצץ את ביתו ואת השגרירות בקהיר.

   

  הפרקליטות המצרית לענייני ביטחון המדינה מסרה כי בנוסף לתצפיות שערכו חברי החוליה על כהן ועל השגרירות, חשודים המעורבים פעולות נוספות נגד גורמי שלטון, גופים משטרתיים, ואף להתנקש בחייהם של כמה שוטרים תוך השתלטות על כלי נשקם.

   

  שלושה מהחשודים - יאסר עבד אל-קאדר עבד אל-פתח, פרג' רג'ואן אל-מעני ואחמד אל-סיד אל-שעראוי - אמרו בחקירותיהם כי תוכנית ההתנקשות בכהן ופיצוץ שגרירות ישראל בקהיר היו אמורים לצאת לפועל בשנה שעברה. הם סיפרו כי הצליחו לעקוב אחר תנועותיו של כהן כמה פעמים והתכוונו לבצע את ההתנקשות באמצעות מטען חבלה או עימות ישיר. על-פי הדיווח, המזימה נחלה כישלון עקב האבטחה הרבה סביב ביתו של כהן ושגרירות ישראל.

   

  החשודים הודו כי הכוונה לחסל את שגריר ישראל ולפוצץ את השגרירות היו פעולות שתוכננו במסגרת פעולות ג'יהאד גדולות שהתכוונה החוליה להוציא לפועל. לדבריהם, אם הפעולה היתה יוצאת אל הפועל היא היתה מביאה לתנופה בג'יהאד בתוך מצרים ומחוצה לה.

   

  עוד הודו החשודים כי עקבו אחר כמה אתרים באתר הנופש דהב שבחצי האי סיני. הם גילו כי קיימו קשר עם אנשי ארגון אל-קאעידה ובמיוחד עם אדם המכונה "אבו-חמדאן אל-ליבי", וזאת כדי לסכם עמו על ביצוע הפיגועים בטרם ייצאו חברי החוליה לעיראק כדי להצטרף לאנשיו.

   

  בתוך כך, דיווח הבוקר היומון הממסדי המצרי "אל-אהרם" כי החוליה שנתפסה היא אותה החוליה שביצעה את הפיגוע בחודש פברואר האחרון בשוק חאן אל-חליל בקהיר. על-פי הדיווח, החולייה תיכננה לפוצץ אתרים דתיים נוספים במצרים ובכללם: אתרי פולחן מוסלמיים ונוצריים וכן אתרי תיירות. כמו כן תכננה החוליה לפוצץ את קו צינור הגז בין מצרים לישראל.

   

  על-פי הדיווח הודו החשודים בחברות בחוליה כי התאמנו במחנות השייכים לארגון "צבא האיסלאם הפלסטיני ברצועת עזה" וכי סייעו להבריח את הפעילים המאומנים משטח מצרים לצורך ביצוע פיגועים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים