שתף קטע נבחר

החייל שפלט כדור חשוד בגרימת מוות ברשלנות

התביעה הצבאית טוענת כי החייל שפלט כדור, שהרג את סמ"ר אור חדד בשבוע שעבר, תיפעל את נשקו באופן שגרם סיכון מהותי לחיי אדם. סנגורו: מוקדם להאשים אותו בעבירה חמורה מעין זו

חייל גולני, שפלט כדור שגרם למותו של סמ"ר אור חדד ז"ל, חשוד בגרימת מוות ברשלנות. כך עולה מהדיון בהארכת מעצר שהתקיים היום (א') בבקשה להאריך את מעצרו בבית הדין הצבאי של פיקוד הצפון.

 

התביעה הצבאית ביקשה להאריך את מעצרו של החייל, שנעצר אתמול, עד ליום חמישי. התביעה ציינה כי בשלב זה החייל חשוד בעבירה החמורה, מה שמעיד על-כך שבידיה ראיות שמצביעות כי הוא תיפעל את הנשק באופן כזה שגרם לסיכון מהותי לחיי אדם. ייתכן גם שהחייל יואשם בעבירה של גרימת מוות ברשלנות.

 

עוד עולה מהדיון כי סמ"ר חדד שהה במרחק 20 מטר מהחשוד, דבר שבגינו היה חייב החייל היורה לנקוט משנה זהירות משמעותי בעת שנגע בנשקו.

 

החייל עצמו שיתף פעולה באופן מלא עם החוקרים וסיפר להם

 כל מה שארע ביום חמישי בבסיס ברמת הגולן. עם זאת, מהחקירה עולה כי הוא המום וכואב על התוצאה הסופית של האירוע.

 

סנגורו, עורך הדין אהרון שליין, אמר כי מדובר בחייל טוב, ללא עבירות משמעת ועל אף שמדובר בשלב מוקדם של החקירה, הוא סבור כי לא מדובר כאן ברשלנות של מרשו, אלא בתוצאה של טיפול לא נכון בנשק. "ממה שהבנתי בשלב הזה, קשה לומר שהחייל שיחק בנשק באופן שבו נשמע העניין, ולכן מוקדם להאשים אותו בעבירה חמורה מעין זו. הדברים יתבהרו עם הזמן, ובכל מקרה הוא מצטער על מה שקרה מעמקי ליבו ויודע שאת הפצע הוא יישא כל חייו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סמל אור חדד ז"ל. ישב באוהל הסמוך
צילום רפרודוקציה: אבי מועלם
מומלצים