שתף קטע נבחר

בניזרי מבקש להיכנס לכלא אחרי החגים

השר לשעבר שהורשע בשוחד ונשלח ל-4 שנות מאסר מבקש לציין את חגי תשרי בחיק משפחתו ולהיות נוכח בלידת שני נכדיו. המשמעות: דחייה של חודש וחצי בתחילת ריצוי עונשו

ללכת לכלא? אולי אחרי החגים. אחרי שנדחתה בקשתו לדיון נוסף בעניינו - השר לשעבר, שלמה בניזרי, הגיש היום (א') בקשה לבית המשפט העליון לדחות את מועד תחילת ביצוע עונש המאסר שנגזר עליו. הנימוק: צורך בהשלמת בדיקות רפואיות, החגים הבאים עלינו לטובה - וכמה ארועים משפחתיים.

 

 

לפני כחודש וחצי החמירו שופטי העליון בעונש ושלחו את בניזרי שהורשע בקבלת שוחד ממשה סלע ל-4 שנים בכלא. השופט אדמונד לוי נימק את ההחלטה: "השחיתות הגוברת במוסדות השלטון הישראלי מחייבת לעשות מעשה על ידי הצבת תג מחיר גבוה יותר".

 

כעת, בניזרי ביקש שכניסתו לכלא תעוכב מ-1 בספטמבר ל-18 באוקטובר. הוא ציין בבקשתו שאם ייכנס לכלא מאוחר יותר - יתאפשר לו לבלות עם אמו בת ה-81 את תקופת החגים ואף יתאפשר לו להשתתף בהולדת שני נכדיו, שעתידים לצאת לעולם במהלך תקופת הדחייה.

 

בבקשה, שהוגשה באמצעות עו"ד אבי חימי, נטען כי השר לשעבר נזקק בנוסף לבדיקה רפואית מסוימת, שנקבעה לו לאמצע חודש ספטמבר, ובגלל שהוא נדון לתקופת מאסר ארוכה - הוא מבקש להתייצב לריצוי ענשו לאחר שביצע את כל הבירורים הרפואיים והבדיקות הנדרשות לאבחון מצבו.

  

עוד נטען בבקשה כי בניזרי, "רב בישראל, נוהג מידי שנה לערוך את חגי תשרי בחיק משפחתו".

בנוסף, צוין כי שתי כלותיו עתידות ללדת במהלך תקופת החגים והוא מעוניין להשתתף בהולדת נכדיו ובברית המילה. לדבריו, אם יתייצב לריצוי מאסרו במועד שנקבע - הוא לא יוכל להשתתף באירועים אלו וגם לא יוכל לראות את נכדיו עד חלוף כשנה מאז היוולדם. רק אז יתאפשר לו לצאת לחופשות מהמאסר.

 

"בקשתו של בניזרי הנה בקשה אנושית והחתום מטה סבור כי בנסיבות העניין אין בהיענות לה כדי לפגוע באינטרס הציבורי, במיוחד כאשר הרשעתו של בניזרי הינה בעבירות שבוצעו לפני שמונה עד 12 שנים ובניזרי אף היה משוחרר במשך כל התקופה", נטען בבקשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניזרי. רב בישראל
צילום: גיל יוחנן
צילום: יריב כץ
עו"ד אבי חימי
צילום: יריב כץ
מומלצים