שתף קטע נבחר

אהרונוביץ': פגישה לא קלה, אין פשרה עם החרדים

אתמול הותקף ראש העיר והיום הגיע השר לביטחון פנים לביתו של הרב טוביה וייס, ממנהיגי החרדים, בניסיון להרגיע את העיר המתוחה. "היתה פגישה לא קלה", אמר אהרונוביץ' בצאתו, "לא הצלחתי לקדם ולהביא להפסקה של ההפגנות בשבת"

בינתיים אין הסכמה - והפגנות החרדים בשבתות יימשכו: השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', נפגש אחר הצהריים (יום ב') עם ראשי בד"ץ העדה החרדית בביתו של הרב טוביה וייס בירושלים. השר ביקש להגיע לפשרה שתסיים את המהומות בעקבות פתיחת חניון קרתא בשבתות - אך לא יצא כאיש בשורות. "היתה פגישה לא קלה", הוא אמר לאחר מכן.

 

"כרגע אני לא יכול להצביע על התקדמות, שביום שבת ההפגנות ייפסקו. לא הצלחתי בפגישה זו לקדם ולהביא להפסקה", אמר אהרונוביץ' בצאתו מהפגישה. החרדים התחייבו שוב שלא לנקוט באלימות בהפגנות, ולא לערב בהן ילדים.


דיברו גם ביידיש. השר בדרך לפגישה, היום (צילום: גיא אסיאג) 

 

השר לביטחון פנים הגיע לפגישה מלווה בצמרת משטרת ירושלים ובהם סגן מפקד המחוז ניסו שחם ותת ניצב ברונו שטיין. מן העבר השני נכחו שישה מתוך שבעת חברי הבד"ץ, הגוף העליון לקבלת ההחלטות בעדה החרדית. חלק מהשיחה התנהלה ביידיש.

 

"כשר לביטחון פנים, יש לי עניין להפסיק את האלימות סמוך לחניון קרתא, להפסיק את הסאגה שכל שבת נפגשים, נפגעים שוטרים ואזרחים ויש מעצרים", הסביר אהרונוביץ'. "כרגע, אני לא יכול להצביע על התקדמות. יתקיימו עוד פגישות ויוקמו צוותי עבודה משותפים לצדדים עוד היום. אני מקווה שיימצא פתרון". השר אישר כי הגיע לביתו של הרב עם הצעת פשרה בפיו, אך סירב להתייחס לתוכנה.

 

מוקדם יותר היום נפגש השר עם ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, ויידע אותו על עצם קיום הפגישה. בצאתו מן הפגישה הבהיר השר אהרונוביץ' שגם ראש העיר ירושלים ייקח חלק בניסיון לגבש פתרון להפסקת האלימות.

 

אמש הגיע לשיא המתח בין העדה החרדית לראש העיר ניר ברקת, שהותקף בצאתו מפגישה עם אדמו"ר בשכונת עזרת תורה בעיר. אבנים יודו על מכוניתו, לה נגרם נזק. אחרי התערבות כוח משטרה הצליח ברקת לצאת מהאזור ללא פגע. ברקת עצמו מסר בתגובה לאירוע כי "לא אכנע לאלימות ומי שחושב שבאמצעות אלימות ובריונות ישיג הישגים - טועה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ'. אין התקדמות
צילום: גיא אסיאג
מומלצים