שתף קטע נבחר

החייל החרדי שאיים על הומואים "יורחק מהקהילה"

שמואל פריימרק נעצר בחשד ששלח איומים בפורום גאווה, שעות לפני עצרת הגאווה בכיכר רבין. לפני יומיים טענה המשטרה כי הודה וביקשה להאריך את מעצרו, אך היום שינתה את דעתה וביקשה לשחררו למעצר בית - ובית המשפט הסכים

בית משפט השלום בירושלים שיחרר בצהריים (יום ג') למעצר בית את שמואל פריימרק, חייל הנח"ל החרדי שנעצר בשבת בחשד ששלח איומים בפורום גאווה באינטרנט, שעות ספורות לפני העצרת בכיכר רבין לזכר הרוגי תקרית הירי במרכז ההומו-לסבי בתל-אביב. לבקשת המשטרה, בית המשפט קבע עוד כי פריימרק ישוחרר ו"יורחק ל-180 יום מהקהילה הגאה".

 

"המשיב לא יתקרב למרחק הקצר מ-100 מטר מריכוזי קהל, מקומות מפגש מוכרים או לא מוכרים של הקהילה ההומו-לסבית", קבע השופט ארנון דראל, "וזאת למשך 180 יום מהיום".

 

לא ברור מדוע המשטרה, שייחסה לפריימרק מעורבות בתקריות נגד הקהילה הגאה ברחבי הארץ ורק לפי יומיים טענה כי הודה במעשים וביקשה להאריך את מעצרו, שינתה לפתע את דעתה וביקשה לשחררו. למרות ניסיונות חוזרים ונשנים לקבל את התייחסות משטרת ירושלים לעניין זה, עד מועד פרסום הידיעה לא התקבלה תגובה.

 

שלשום הובא פריימרק בן ה-20 מירושלים להארכת מעצר, ובדיון התברר כי כמה שעות לפני פתיחת העצרת, פרסם הודעה בפורום בה איים לפגוע בבאי העצרת. על-פי החשד כתב החייל: "תצפו פגיעה נוספת בקרב ההומואים, הפעם משהו גדול יותר" ו-"פגיעה שנייה בקהילה בקרוב. תהיו מוכנים. אל תגידו לא ידענו". בחיפוש שנערך בביתו נמצא נשקו האישי והוחרמו שני מחשבים שעל-פי החשד שימשו אותו לשליחת האיומים.

 

איומים התקבלו גם על מארגני הסעות מהצפון והדרום לעצרת.

בשני המקרים איימו האלמונים להגיע לנקודת האיסוף לעצרת עם רימונים ולפגוע במשתתפים. בעקבות כך, שלחה המשטרה ניידות לנקודות האיסוף. גל, שהיה אחראי על ההסעה שיצאה משכונת הדר בחיפה, סיפר ל-ynet: "התקשר אליי לטלפון הנייד בחור שנשמע די מבוגר. הוא שאל פרטים אודות ההסעה. כשרציתי לרשום את שמו, הוא אמר שקוראים לו 'בעל הרימון' ואמר בהפגנה נקבל גם רימונים". עד עתה לא עצרה במחשטרה חשודים באיומים אלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פריימרק. ישוחרר
צילום: גיא אסיאג
מומלצים