שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ביהמ"ש מינה מפרק להורייזון סמיקונדקטורס
  החברה, שהעסיקה 100 עובדים וגייסה בשנות פעילותה השקעות בסך של 43 מיליון דולר, חייבת לנושים כ-4 מיליון דולר

  שופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, ורדה אלשייך, מינתה היום (ד') את עו"ד מור נרדיה כמפרק זמני של חברת ההיי-טק הורייזן סמיקונדקטרס מהרצליה, שהעסיקה 100 עובדים. השופטת אלשייך הסמיכה את עו"ד נרדיה ממשרד לוי-טילר ושות' לתפוס את נכסי החברה ולנהלם.

   

   

  החלטת בית המשפט ניתנה לאחר שבעלי מניות בחברה ביקשו לפרקה ולמנות לה מפרק זמני. זאת, לאחר שהחברה צברה חובות בסך של כ-4 מיליון דולר. הבקשה הוגשה בהסכמת החברה וחלק מעובדיה.

   

  הורייזן עסקה בפיתוח מערכות טכנולוגיות המשתלבות בציוד תקשורת מתקדם. בבקשה נטען כי החברה נפגעה קשות מהמשבר הכלכלי הגלובלי, ובשל כך, וכן

  מכיוון שהטכנולוגיה שפיתחה טרם הבשילה לכדי מוצר מוגמר, התקשתה בהגשמת יעדיה העסקיים ובגיוס השקעות שיבטיחו את המשך פעילותה.

   

  עוד נטען בבקשה כי לנוכח מצבה הקשה של הורייזן התפטרו לאחרונה חברי מועצת המנהלים והמנכ"ל שלה מתפקידם. "פעילותה של החברה נקלעה למבוי סתום. עקב הפסקת פעילותה, התפטרות הדירקטוריון, המנכ"ל, סמנכ"ל הטכנולוגיה ופיטורי כלל עובדי החברה ביום 12 ביולי נותרה החברה ללא שדרת ניהול וללא אורגנים מתפקדים", נטען בבקשה.

   

  בבקשה נטען כי החברה הוקמה בשנת 2003 על ידי שני יזמים, שכיהנו כמנכ"ל וכסמנכ"ל טכנולוגיה. במשך שנות פעילותה גייסה החברה השקעות מצטברות בסך של כ-43 מיליון דולר מקרנות ההון סיכון מקבוצת גיזה, JVP ו-CSK ועוד, אך כיום הגיעה למצב של חדלות פירעון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים