שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרב עובדיה: לצום ערב אלול על שפעת החזירים
  בעקבות החשש ממגיפה, מצטרף הרב עובדיה יוסף לקריאת הרב הראשי עמאר לציבור ליום תענית בכ"ט אב להשמעת זעקה על "שפעת החזירים" - ומי שקשה עליו הצום "יתענה חצי יום או יעשה תענית דיבור"

  הרב הראשי שלמה עמאר לא נותר אדיש נוכח מקרי המוות האחרונים משפעת החזירים. קורא היום (ה') לציבור לצום ערב חודש אלול  (יום רביעי, כ"ט אב) ביום תענית מיוחד נגד המחלה. גם הרב עובדיה ודייני בית הדין הגדול הרב עזרא בר שלום וציון בוארון הצטרפו לקריאה. "ומי שקשה עליו התענית, יתענה לכל הפחות חצי יום, או יקבל עליו תענית דיבור באותו יום", כותב הרב למבקשים לקחת חלק בתענית.

   

  על פי הרבנים, "כולם עומדים בכוננות גבוהה לקדם פני הרעה שלא תבא, בדרכים רפואיים ובשמירה מעולה וכו', כפי הוראות הרופאים והמומחים, ואנחנו בשם ה' א-להינו נזכיר, ומעשה אבותינו בידינו ככתוב 'ויזעקו אל ה' בצר להם'".

   

  הרב עמאר מציין עוד כי על פי הגמרא

  במסכת תענית רב יהודה גזר תענית על הציבור כששמע על מגיפה בקרב החזירים, משום ש"בני מעיים ומערכת העיכול של החזירים דומה למערכת העיכול של האדם". הרב הראשי ביקש להזכיר כי האמורא שמואל הכריז על יום צום גם כשהמגיפה הייתה בארץ רחוקה משום שהיא עוברת ממקום למקום.

    

  "על כן חובה מוטלת על כל אחד ואחד לפשפש במעשיו, גם במה שבינינו לבין הקדוש ברוך הוא, וגם במה שנוגע לבין אדם לחבירו, ויש לשוב אל ה' בכל ליבנו, וכן להתחזק בלמוד תורה ביתר שאת בעמל וביגיעה". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרבנים עמאר ועובדיה. ארכיון
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים