שתף קטע נבחר

הונג קונג יצאה מהמיתון: הכלכלה צמחה ב-3.3%

הונג קונג נמצאה במיתון במשך שנה, מהרבעון השני של 2008 עד לרבעון הראשון של 2009. הממשל בהונג קונג הגיב בזהירות: "המצב עדיין אינו ברור"

כלכלת הונג קונג נחלצה ברבעון השני של 2008 ממיתון שארך שנה ורשמה צמיחה של 3.3% . זאת, בזכות שיפור המצב הכלכלי במערב, מחד, ובזכות הגב הכלכלי שהיא מקבלת מהשוק הסיני - אחד השווקים הגדולים היחידים בעולם שאינם נמצאים במיתון. בכך מצטרפת הונג קונג למספר מדינות שיצאו מהמיתון ברבעון השני, כמו גרמניה וצרפת.

 

כלכלת הונג קונג - המתנהלת בנפרד מהמשק הסיני ונהנית מרמת חיים מערבית - נמצאה במשך ארבעה רבעונים רצופים במיתון, מהרבעון השני של שנת 2008 עד הרבעון הראשון של 2009, שבו היא התכווצה ב-4.3%. כיום היא קטנה יותר ב-4.8% מכפי שהייתה בתחילת 2008. המיתון נבע מהירידה בביקוש העולמי לייצוא בשל המשבר הכלכלי הגלובלי. הייצוא מהונג-קונג המשיך להתכווץ גם ברבעון השני ורשם ירידה של 12.4%. הצריכה הפרטית עלתה ב-4%.

 

היציאה המהירה מהמיתון הפתיעה לטובה את הממשל בהונג-קונג. כיום הממשל צופה כי במהלך השנה כולה תתכווץ כלכלת הונג-קונג בשיעור שבין 3.5% ל-4.5%. "אנו רואים סימנים מעודדים להתאוששות", אומר שר האוצר של הונג-קונג, ג'ון צאנג. עם זאת, הממשל ההונג-קונגי מוסר כי "המצב עדיין אינו ברור, כיוון שעדיין לא ברור לאיזה כיוון צועדת הכלכלה העולמית". ממשלת הונג-קונג השקיעה במשק המקומי 88 מיליארד דולר במסגרת תוכניות האצה שנועדו להקל את המשבר הכלכלי ולהמריץ את הפעילות העסקית.   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הונג קונג: יצאו מהמיתון
צילום: רויטרס
מומלצים