שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רפואה מונעת: הזינו פרטים, קבלו בדיקות מומלצות

  אתר חדש של בית החולים וולפסון, משרד הבריאות וההסתדרות הרפואית, ינסה לכוון את הישראלים לאורח חיים בריא יותר: אתם ממלאים מספר פרטים בסיסיים בעילום שם - והאתר ממליץ על בדיקות, חיסונים והתנהגות רפואית לעתיד

  תוכנית לאומית חדשה מתחום הרפואה המונעת: אתר חדש מעדכן כל אדם, בהתאמה אישית, בבדיקות, בחיסונים ובעצות לאורח חיים בריא, המומלצות על ידי משרד הבריאות ואיגוד רופאי המשפחה.

   

  האתר הוא יוזמה של מנהל בית החולים וולפסון ד"ר יצחק ברלוביץ', משרד הבריאות וההסתדרות הרפואית. בהזמנה של פרטים אישים (גיל, משקל, מין) מקבל כל אדם את רשימת הבדיקות והחיסונים המומלצים עבורו. כאשר את ההמלצות ניתן להדפיס והן מופיעות כמכתב לרופא המטפל, עליו חתום ד"ר ברלוביץ'.

   

  ד"ר ברלוביץ' ציין כי "זהו מסמך לאומי של מדינת ישראל שבו כתוב מהן הפעולות לגילוי מוקדם ומהן פעולות המניעה שכל אדם צריך לעשות. שימוש מושכל באתר יתרום תרומה חשובה לבריאות תושבי ישראל. בואו ננצל את הטכנולוגיה הזו ונשתמש בה על מנת שכל אזרח יקח אחריות אישית על בריאותו ויוכל לקחת את המידע הזה לרופא המשפחה שלו".

   

  "בשיטה הנוכחית כל אחד יכול לקחת אחריות על בריאותו ועל בריאות ילדיו. בדרך זו אנשים יהיו יותר אקטיביים ונשיג הרבה

   יותר", אמרה פרופ' חווה טבנקין, יו"ר כוח המשימה הישראלי לקידום בריאות ורפואה מונעת של ההסתדרות הרפואית ואיגוד רופאי המשפחה.

   

  עוד אמרה כי "כשהמרפאות עמוסות ורופא רואה 40-50 חולים ביום לא קל לו למצוא 10 או 15 דקות לדבר עם החולה על רפואה מונעת. אם החולה מגיע מוכן עם הפלט מהאתר הוא יוכל לקבל שיתוף פעולה טוב יותר מהרופא".

   

  משרד הבריאות חבר בצוות ההיגוי של האתר, ובחלק מהנושאים מופיעות באתר המלצות החורגות מהמצוי בסל הבריאות. כך למשל, בנושא של חיסונים לתינוקות מופיע מידע אודות החיסון נגד וירוס הרוטה, שאינו בסל, תוך ציון עובדה זו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ספרו לתוכנה קצת עליכם, היא כבר תשלח אתכם לבדיקות
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים