שתף קטע נבחר

אהרונוביץ' על הרציחות: קחו את זה בפרופורציה

השר לביטחון פנים סייר באשקלון במסגרת פרויקט "עיר בטוחה", והתייחס לגל האלימות: "לא תמיד ניתן למנוע רצח - זה קשה מאוד". הוא הביע את תמיכתו בהצבת מצלמות בערים, וקבע כי "טובת הציבור במקרה הזה גוברת על זכויות הפרט"

בשעה שהשר לביטחון פנים סייר באשקלון במסגרת פרויקט "עיר בטוחה - נגד אלימות", נרצחה בירושלים בעלת דירה - ככל הנראה בידי הדייר עמו התגלע סכסוך כספי. בתגובה לגל האלימות השוטף את הארץ, אמר השר יצחק אהרונוביץ' כי "צריך לקחת את זה בפרופורציה. יש פשיעה ויש אלימות. יש פה פיק. אנחנו מרגישים עליית מדרגה, אבל צריך לראות את העלייה הזאת בניתוח של שבוע".

 

לדבריו, "לא תמיד ניתן למנוע רצח - זה קשה מאוד". הוא הוסיף, כי מיד עם היוודע על רצח "צריך לפעול כדי לפענח אותו. המשטרה מתמודדת לעיתים עם זירות קשות מאוד ומגיעה לה מילה טובה". השר סייר במשרדי קבוצת "ח.א.ש ביטחון", שהיא חברת ביטחון פרטית, וציין כי הוא מעוניין לשלב אותה בפרויקטים של שיטור עירוני. כמו כן, הוא סיפר על רצונו להציב מצלמות בערים כדרך למנוע פשיעה.


אהרונוביץ' בסיור: "רוצה מצלמות ברחוב" (צילום: צפריר אביוב)

 

את הסיור הנחה יו"ר הקבוצה, מפקד המחוז הצפוני לשעבר ניצב בדימוס דן רונן. השר אהרונוביץ' סיפר על פרויקט "עיר בטוחה" שהחל בעיריית אשדוד, המעסיקה את קבוצת "ח.א.ש ביטחון". "היה חשוב לי לראות איך הם משתלבים בפרויקטים שאני רוצה לקדם – שיטור עירוני ו'עיר ללא אלימות'. תחושת הביטחון חשובה לי. אני באתי לראות את ביצוע הפרויקט 'עיר בטוחה' באשדוד והייתי רוצה להכניס מצלמות לרחובות".

 

אהרונוביץ' נשאל במהלך הסיור האם הצבת המצלמות לא תפגע בפרטיות האזרחים, ואמר: "טובת הציבור במקרה הזה גוברת על זכויות הפרט".

 

הרצח בירושלים אירע שעות ספורות לאחר שרעול פנים רצח ביריות את מוהאב חאסקיה, תושב טירה בן 22, המוכר למשטרה. האיש פונה לבית החולים מאיר בכפר-סבא, שם מת מפצעיו. בעלי העסקים באזור העלו טענות כלפי המשטרה שלא עושה די. 

 

שני מקרי הרצח האלה מצטרפים לכמה מקרי רצח שאירעו בשבועות האחרונים. אתמול מת מפצעיו גואדה מוחמד אוסמה, תושב השטחים בן 48, שנפצע לפני כשבוע וחצי כשצעיר מצפון הארץ חבט בו באמצעות קרש בקטטה באשקלון. אתמול נעצרו גם בן ואב בחשד שרצחו את הסב שעמו היו בסכסוך בכפר בוקעתא שרמת הגולן.

 

בשבת נרצח בחוף תל-ברוך בתל-אביב לאונרד (אריק) קרפ,

שהגיע לבילוי תמים עם אשתו ובתו. בשבוע שעבר התגלו שתי גופות מבותרות - האחת בפח אשפה ברמת-גן והשנייה בנחל אלכסנדר. בשבוע שעבר נרצח גם תושב ג'לג'וליה.

 

לפני כשבוע וחצי נרצח בשוגג נער בניסיון חיסול של עבריין ברמלה, וארבעה ימים לפני כן נרצח גבר בבקה אל-גרבייה. ב-1 באוגוסט נורו למוות שני בני אדם בטבח במרכז הגאה בתל-אביב, ואב ובנו נדקרו למוות בקטטה בכפר מכר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ'. מילה טובה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים