שתף קטע נבחר

דני איילון: ששבדיה תגנה את עלילת הדם בעיתון

סגן שר החוץ הגיש מחאה רשמית לממשלת שבדיה, בעקבות הפרסום על "הרג פלסטינים כדי לסחור באבריהם". לדבריו, "זו אנטישמיות לשמה והממשלה לא נקייה"

"אני תובע מממשלת שבדיה לגנות בצורה חריפה את המאמר האנטישמי חסר הבסיס", אמר הבוקר (יום ד') ל-ynet סגן שר החוץ דני איילון, בתגובה לפרסום בעיתון השבדי "אפטונבלדט" לפיו ישראל סוחרת באיברים של הרוגים פלסטינים.

 

ישראל הגישה מחאה לממשלת שבדיה, ולדברי סגן שר החוץ נבחנת עתה האפשרות לזמן את השגריר השבדי בירושלים ולהעיר לו על מדיניות ממשלתו, "שמאפשרת פרסומים של מאמרי שטנה מסוג זה ללא גינוי".

 

לדברי איילון, "ממשלת שבדיה אינה יכולה לרחוץ בניקיון כפיה. אני פונה אליה במלוא החומרה והרצינות. אמנם מדובר בכתבה שהתפרסמה בעיתון פרטי, עוכר ישראל ככל שיהיה, אבל לטעמי יש קשר ישיר בין ההתבטאויות בשבדיה כולה לבין הפרסום הזה".

 

סגנו של השר אביגדור ליברמן כינה את הפרסום "עלילת דם של המאה ה-21", ואמר שהוא מזכיר את התקופות החשוכות ביותר בהיסטוריה.

 "אני לא מדבר על זה שאותו עיתון לא בדק ופרסם מה שפרסם - אני מדבר על כך שמדובר באנטישמיות לשמה ומכך אינני מנקה את הממשלה השבדית".

 

הדיווח ב"אפטונבלדט" נפתח בסיפורו של לוי יצחק רוזנבאום מברוקלין, שהיה מעורב לאחרונה בפרשיות הסחר באיברים שכבשו כותרות בארה"ב ובישראל. בעיתון נטען כי קיים חשד בקרב פלסטינים, שצעירים שנעצרו נאלצו לוותר על איבריהם בטרם "הוצאו להורג", כמו בסין ופקיסטן. חשד שכזה, נכתב, עשוי להוביל לחקירה מצד בית הדין הבינלאומי לצדק בחשד לפעי מלחמה מצד ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
איילון. תקופות חשוכות
צילום: רויטרס
הפרסום באתר של "אפטונבלדט" הפופולרי
מומלצים