שתף קטע נבחר

התאבדות טופז: שופט יפקח על חקירת המשטרה

הבדרן שהואשם בתקיפת אנשי התקשורת תלה את עצמו בישיבה מהברז שבתאו, ונעזר בכבל החשמלי של הקומקום. משטרת מחוז המרכז ביקשה מבית המשפט למנות שופט חוקר, כדי לפקח על החקירה באופן בלתי-תלוי. בשב"ס מינו בבוקר ועדת בדיקה

התאבדות דודו טופז - שלב החקירה: משטרת מחוז מרכז ביקשה למנות שופט חוקר שיבדוק את מותו של טופז. הבדרן שהואשם בתקיפת אנשי התקשורת התאבד הבוקר (יום ה') בתלייה, בתאו בבית המעצר ניצן. גופתו הועברה למכון לרפואה משפטית באבו-כביר.

 

נציב השב"ס, רב-גונדר בני קניאק, מינה ועדת בדיקה שבראשה יעמוד קצין בדרגת תת-גונדר, אולם המשטרה חוקרת אף היא את ההתאבדות, וביקשה ששופט יפקח על החקירה. בצהריים הגיע לבית המשפט ברמלה קצין אגף החקירות של מחוז מרכז, ניצב משנה אבי מנצור, והגיש את הבקשה המיוחדת למנות שופט חוקר.

 

השופט חגי טרסי אישר את בקשת המשטרה וקיבל את בקשתו של מנצור לחקור את הסוהרים והאסירים שהיו עדים למקרה ולתפוס את המוצגים בזירה, כמו כבל חשמלי ואת התיק הרפואי של טופז. השופט גם קיבל את בקשת המשטרה, שנתמכה באישורו של מיקי גולדנברג, אחיו של טופז, לבצע נתיחה בגופה והיא אמורה להתקיים בשעות הקרובות.

 

הכוכב שכבה - סיקור מלא ב-ynet

 

במקרים של שופט חוקר, ממנה עצמו שופט למשימה ובסמכותו לבקש פרטים

על נסיבות הארוע. הבקשה הוגשה על-ידי המשטרה, שכן טופז נחשב טרם מותו כעצור, ולא ריצה עונש מאסר. על מנת לבצע הליך בלתי תלוי, יש צורך ששופט יפקח על החקירה. ניצב משנה מנצור ורב-פקד שמעון אלימלך הגישו את הבקשה וצירפו אליה מסמכים שנוגעים לנסיבות מציאת טופז לאחר שתלה את עצמו.

 

ב-7:00 בבוקר עוד נכנסו סוהרים לתא של טופז - שנמצא מול חדרם.

10 דקות לאחר מכן הוא נמצא תלוי מהברז שבמקלחת שבתוך התא. באזור זה לא הוצבו מצלמות, בשל צנעת הפרט. הוא עשה זאת בישיבה, על הברז שגובהו כמטר אחד, ונעזר בחוט החשמל של הקומקום שבתא.

 

אבי חלק, מרַכז זק"א ברמלה, הגיע וראה את טופז. "דודו טופז היה מוטל על הרצפה אחרי שטיפלו בו מד"א, למעשה הם הרימו ידיים, ואז נכנסנו לתמונה", הוא סיפר. "נתנו לו את הכבוד הראוי לו, ביצענו את הניקיון וטיפלנו בו. הכבל החשמלי נלקח על ידי המז"פ. היום אנחנו בחודש הרחמים והסליחות - ולמעשה הוא נתן את רוחו לבורא עולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו טופז בבית המשפט
צילום: דודו אזולאי
מומלצים