שתף קטע נבחר

כנס בצפון: אדמות המדינה נגזלות בידי ערבים

חברי ארגון השומר החדש, שהוקם כדי למנוע השתלטות של ערבים על אדמות של יהודים, התכנסו ליד פסלו של שומר האדמות המיתולוגי אלכסנדר זייד. "המדינה החליטה שלא מעניין אותה שבנגב לוקחים פרוטקשן או שבגליל משתלטים על אדמות", התלונן מייסד הארגון יואל זילברמן

מאות מתנדבים מארגון השומר החדש התריעו הערב (יום ה') מפני גזל של קרקעות המדינה. "למדינת ישראל יש משימה לאומית לשמור על ארבעה מיליון דונם שהולכים ונגנבים לה מתחת לאף", אמר אחד מחברי הארגון, תת אלוף (מיל') רם שמואלי. במהלך כנס שהתקיים ליד הפסל של שומר אדמות העמק המיתולוגי, אלכסנדר זייד, שמוצב בגן הלאומי בית שערים שליד טבעון, קראו חברי הארגון לשינוי סדרי העדיפויות.

 

"אדמה אדמתי" שרו חבריו לדרך של זייד, ובארגון השומר החדש מאמינים כי זו תמצית קיומה של מדינת ישראל. לפני שנתיים הקימו את הארגון יואל זילברמן, צעיר בן 24 מהיישוב ציפורי, וחבריו, ומאז חברים בו 300 בני אדם, השומרים מדי לילה על אדמות ושטחים מעובדים בגליל ובנגב, שעליהם מנסים להשתלט - ולעתים גם מצליחים - תושבים ערבים מהסביבה.

 

בארגון נותנים כתף לכל חקלאי שנתקל בבעיה והם מאמינים כי עד שנת 2012 ימנה הארגון כאלפיים חברים. "שמנו לנו למטרה להחזיר את האומץ והעוצמה", אמר חבר הארגון ארז אשל, "לא ייתכן שחקלאי יפחד לעבוד את האדמה שלו. זה מתחיל בבריונות על האדמות החקלאיות ונגמר בבריונות בטיילת בתל-אביב, ולכן המתרחש לא צריך להדאיג רק קומץ של אנשים אלא את המדינה כולה".

 

"אנחנו מאמינים שהמדינה החליטה שלא מעניין אותה אם בנגב לוקחים פרוטקשן או שבגליל משתלטים מידי יום על אדמות, וחקלאים שמבקשים להגן על אדמתם חוטפים מכות", אמר זילברמן, "את המדינה לצערי מעניינים רק מגדלי עזריאלי, אנחנו לא מוכנים שזה יקרה הגיע הזמן שהמדינה תתעורר ותבין שזה הסרטן של המדינה ואם לא תטפל בתופעה כעת לא תישאר לנו מדינה לחיות בה".

 

לאירוע שהתקיים היום תחת הכותרת "מי יציל את הבית שלי", הוזמנו גם ח"כ ישראל חסון והשר משה (בוגי) יעלון, שבגלל שיחתו עם ראש הממשלה נבצר ממנו להגיע. "אני מקווה שהתבטאויותיו של בוגי יקבצו סביבו הרבה אנשים", אמר מנחה הטקס, מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר, חיים דיין. "הגיע הזמן שיהיה משהו אמיץ במדינה שיגיד מה שהוא חושב".

 

"פיקדון שלממשלה אין זכות להתנער ממנו" 

ראש העיר נצרת עילית, שמעון גפסו, נאם גם הוא והסביר לנוכחים מדוע לא מדובר בבעיה

 רק של חקלאים אלא של כולם: "התוכנית של מדינת ישראל הייתה שעד שנת 2010 45% מאוכלוסיית הגליל תהיה יהודית. בפועל אנחנו פחות מ-40% ואם מדינת ישראל לא תדאג להביא הנה יהודים במסות נאבד את הגליל".

 

אחריו דיבר תת אלוף (מיל') רם שמואלי, שפקיד על בסיס רמת דוד. הוא סיפר לנוכחים כיצד המדינה הולכת ומאבדת את הנגב: "את הארץ הזו לא כבשה חרבו של החייל אלא מחרשתו של האיכר. אין כאן שמאל וימין, העתיד שלנו הוא באחזקת אדמות המדינה, זה פיקדון שלאף ממשלה אין זכות להתנער ממנו. עלינו להבין מה היעדים הלאומיים שלנו בכדי שנהיה כאן עוד 60 שנה ועוד 60. בתור ראש להק מודיעין אוויר הייתי מבקש שיסמנו לי את השטחים שאיבדנו ואני אומר לכם, סביב נבטים אבדנו את השטח, וסביב רמון אנחנו הולכים ומאבדים אותו. המדינה צריכה להתעורר ולשמור על הקרקע".

 

אחרון הנואמים היה זילברמן שהבטיח כי בכנס הבא תקיף כמות האנשים שתגיע את כל סביבת הפסל: "הדור הזה הלך לאיבוד בתוך תוכניות הישרדות והאח הגדול ואני מבטיח שתהיה התעוררות של אנשים שיבחרו בטוב ולא בנוח בכדי לשמור על המדינה הזו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אם לא יביאו יהודים, נאבד את הגליל". גפסו
צילום: חגי אהרון
"הגיע הזמן שיהיה מישהו אמיץ". יעלון
צילום: דודי ועקנין
מומלצים