שתף קטע נבחר

אישום "מהחמורים שידענו" לחייל שגנב לרמטכ"ל

הפרקליטות צפויה לדרוש עונש מאסר דו-ספרתי לרב"ט לואיס מסקוטה, שגנב את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל. "מדובר באחד מכתבי האישום החמורים שהוגשו נגד חיילים בשנים האחרונות", אמרו ל-ynet גורמים המעורבים בתיק

שלוש עבירות של הוצאת נשק, שוד בנסיבות מחמירות, ניסיון שוד, ועבירה של הונאה בכרטיס אשראי - אלו הם האישומים נגד רב"ט לואיס מסקוטה, החייל מ"פרשת האשראי" שהצליחה להביך את צמרת צה"ל, ונחשפה לראשונה ב-ynet.

 

הפרקליטות הצבאית הגישה היום (א') לבית הדין הצבאי ביפו את כתב האישום החמור נגד החייל וביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים

המשפטיים נגדו. מכתב האישום עולה כי ביוני 2009 תכנן החייל לגנוב שוב נשק מחייל במחנה הקריה, אך חזר בו מכוונתו מפני שהמקום היה הומה בחיילים.

 

כתב האישום מתאר כיצד גנב רב"ט מסקוטה רובה M-16 מחדר שמירה בקריה, איך נטל אקדח מלשכת הרמטכ"ל, וכיצד יחד עם אחיו שדד תוך שימוש באלימות קשה רובה נוסף מחייל ששמר באזור הקריה בחודש יולי האחרון. כתב האישום מייחס למסקוטה גם את צילום כרטיס האשראי של הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, והעברתו לערבי ישראלי שרכש באמצעותו סמים ומוצרי קוסמטיקה בשווי 1450 שקלים.


"דפוס פעולה עברייני". רב"ט לואיס מסקוטה (צילום: ירון ברנר) 

 

מופע בידור על חשבון הרמטכ"ל

פרטי הכרטיס הועברו על-ידי אותו אזרח לאשה שרכשה באמצעותו שישה כרטיסים למופע בידור בשווי 540 שקלים, שילמה סכום של 110 שקלים לחברת אינטרנט והזמינה פיצה באשקלון בסכום של 80 שקלים.

 

גורמים המעורבים בתיק אמרו ל-ynet כי לאור העבירות החמורות בהן מואשם מסקוטה, הפרקליטות תדרוש עונש מאסר כבד דו ספרתי: "מדובר באחד מכתבי האישום החמורים שהוגשו נגד חיילים בשנים האחרונות, הכולל שורה של עבירות מסוגים שונים כשכל אחת מהן היא חמורה כשלעצמה. לא מדובר כאן בחייל שביצע אירוע חד-פעמי אלא בדפוס פעולה עברייני שכולל עבירות שסיכנו את ביטחון המדינה, עבירות אלימות ואף הונאה בכרטיס אשראי של קצין בכיר".

 

בדיון שהתקיים היום ביקשו סנגוריו של מסקוטה, עו"ד רב-סרן (מיל') עידן פסח ועו"ד רב-סרן (מיל') בני קוזניץ, לקצוב לפי שעה את מעצרו לכמה שבועות עד אשר ילמדו את חומר הראיות, ורק לאחר מכן לקיים דיון באשר לבקשה למעצר עד תום ההליכים. ברשימת עדי התביעה נמצאים יותר מחמישים עדים, אך לא מופיע שמו של בעל כרטיס האשראי, רב-אלוף אשכנזי. עם זאת, מופיע שמה של מזכירתו, רס"ן לירון, וכן מספר בעלי תפקידים נוספים מהלשכה, שעשויים להיקרא לדוכן העדים במהלך המשפט של מסקוטה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כתב אישום חמור. מסקוטה
צילום: ירון ברנר
הרמטכ"ל. לא ברשימת העדים
צילום: ירון ברנר
עו"ד עידן פסח
צילום: מורן שביט
עו"ד בני קוזניץ
מומלצים