שתף קטע נבחר

נתניהו: אצלנו בני נוער לא יתמסטלו

הממשלה דנה היום בפשיעה הגואה, ובמהלך הדיון קרא ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להחמיר את הענישה: "אצלנו בני נוער לא ימסטלו עצמם לדעת. צריך לחזור ולנענע את העץ". המפכ"ל: "ללא תעדוף ברמה הלאומית בטיפול בפשיעה - האיום יהפוך לאסטרטגי"

סוגיית הפשיעה הגואה הגיעה לדיון בממשלה: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר היום (א') במהלך הדיון: "אצלנו בני נוער לא ימסטלו עצמם לדעת. צריך לחזור ולנענע את העץ. אני מייחס חשיבות עצומה להחמרת הענישה".

 

נתניהו הביע תמיכה בהרתעה באמצעות ענישה אפקטיבית, "זה זמן רב שאני חושב שהענישה לעבריינים אלימים במדינת ישראל איננה מספיק חריפה ועל כן איננה מספיק מרתיעה ואני ביקשתי משר המשפטים, יעקב נאמן, להאיץ הליכי חקיקה מיוחדים להחמרת הענישה. הדבר יובא לממשלה ולכנסת ואנחנו צריכים ענישה הרבה יותר קשה. הדבר השני הוא קידום המשטרה העירונית".

 

נתניהו אמר שינסה לגבש נוסחה מוסכמת, "כדי לקדם את הגברת השיטור ויעילות השיטור בערי וביישובי ישראל'. ראש הממשלה גם שיבח את פענוח מעשי הרצח האחרונים: "אני חושב שהעבודה הזו מקצועית ומעידה על רמה גבוהה".

 

"להגביל מכירת אלכוהול"

קודם לכן קיבלו שרי הממשלה סקירה על מצב הפשיעה מהשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', וממפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן. השר לביטחון פנים אמר כי "יש לחזק את המשטרה באמצעים ובמשאבים". הוא הודיע שיבחן שינויי חקיקה בתחום השימוש באלכוהול ומכירתו. מפכ"ל המשטרה אמר כי "הטיפול בפשיעה חייב להתבצע בראייה לאומית, חוסן לאומי, נוגע גם להיבט החברתי. ללא תעדוף ברמה הלאומית בטיפול בפשיעה - האיום יהפוך לאסטרטגי".

 

השר קבל בישיבת הממשלה על כך שקיים פער בין הפעולות שמבצעת המשטרה לבין הענשת המעורבים. אהרונוביץ' אמר כי המשטרה תמשיך לפעול מול הגל הגואה של הפשיעה, גם ללא תקציבים. עם זאת, הוא אמר שנדרשים למשטרת ישראל תקציבים כדי לטפל בבעיות החמורות של הפשיעה בישראל. הוא תבע בין היתר להילחם בתופעת השתייה המרובה של אלכוהול - שלדבריו, הוא גורם מרכזי לאלימות בכלל ואצל בני נוער בפרט.

 

בין היתר הציע השר לביטחון פנים להגביל את מקומות המכירה של האלכוהול, להטיל עליו מיסוי נוסף, להגביל את הפרסום שלו, למנוע מכירתו בתחנות דלק, להגביל את שעות מכירתו, לאסור בכלל על נהגים צעירים ששתו אלכוהול לנהוג, וכך גם על נהגים מקצועיים, נהגי משאיות ואוטובוסים.

 

שרי הממשלה גילו קונצנזוס בצורך להקים משטרה עירונית. מדובר במודל המוביל של השר אהרונוביץ', לפיו יוקם מטה ארצי שיפקח על המשטרה העירונית, וראשי הערים יהיו שותפים למיזם זה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לנענע את העץ". נתניהו
צילום: פלאש 90
"מיסוי נוסף על אלכוהול". אהרונוביץ'
צילום: גיל יוחנן
מומלצים